dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

brunet wieczorową

  1. ocena ekip

    Dalsza część ocen ekip:
    - tynkarze - 2.0
    - wylewkarze - 5.0
    - hydraulicy (podłogówka) - 4.5
    - instalatorzy (przyłącze gazowe) - 4.5
    - ekipa montująca drzwi zewnętrzne i bramę garażową - 5.0
  2. ocena ekip

    Kilka ekip przewinęło się przez moją budowę. Były lepsze i gorsze, oto moje oceny każdej z ekip (w skali 1-6):

    - elektryk (prowizorka) - 5.0
    - murarze - 2.0
    - koparkowy (stan zero) - 1.0
    - dekarze - 4.5
    - ekipa montująca okna - 2.5
    - koparkowy (wyrównanie terenu) - 4.5
    - instalatorzy (przyłącze wodociągowe) - 2.0
    - ocieplacze (ocieplenie styropianem, podbitka, parapety zewnętrzne) - 2.5
    - hydraulicy (wewnętrzna instalacja wodno - ...
  3. podsumowanie etapu

    Dostaję na PW pytania odnośnie naszego domu. Postaram się w tym wątku odpowiedzieć na nie.

    Najpierw o technologii wykonania domu. Ławy wylewane w gruncie z betonu B20, zbrojenie ław z czterech prętów żebrowanych fi12, strzemiona co 30cm ze stali gładkiej fi6. Na ławach ściana fundamentowa z 7 warstw bloczków betonowych o szerokości 24cm. Na ścianie fundamentowej wieniec żelbetowy o wymiarach 24x24cm, zbrojony 4xfi12 i strzemiona z fi6 co 30cm.

    Izolacja pozioma ...
  4. pożegnanie z ekipą

    Pożegnałem się z ekipą. Przyjechali zrobić ostatnie poprawki i się rozliczyliśmy. O dziwo, od ich pierwszej wizyty do ostatniej minęło równo 6 miesięcy. W międzyczasie zrobili oprócz mojego, kilka innych domów.
  5. podłoga stryszku

    Niewiele się dzieje na budowie. Robię drobne prace porządkowe a z grubszych powstaje podłoga stryszku (z desek szalunkowych). Deski już są wciągnięte na górę, pozostaje jeszcze je dociąć, doszlifować, pomalować i przybić do jętek.

    Projektuję instalację teletechniczną i elektryczną. Dużo z tym zabawy. Jeśli czas i wiedza pozwolą, będę chciał te instalacje wykonać samodzielnie. Oszczędzę sporo pieniędzy, ale najważniejsze to, że będzie zrobione dokładnie.
Strona 1 z 9