dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Z182 Marty i Marcina

Dla nas, to już wiosna :)

Oceń ten wpis
Witam ponownie.

Czas leci nieubłaganie. Dopiero pisałam o dylematach okiennych, a one już za tydzień przyjeżdżają z fabryki. Zdecydowaliśmy się na Vetrex, v82, 3 szyby. Bramy garażowe Krispol, modelu niestety nie pamiętam, najważniejsze, że na napędy jest 5 lat gwarancji.
Jakiś czas temu był u nas hydraulik. Przedstawiłam swoje życzenia panu fachowcowi, ten zanotował, pomyślał, przeliczył i mu wyszło 30tys.zł. Czy to drogo? Nie wiadomo, ważne żeby było dobrze zrobione. Zanim zdecydowaliśmy się na telefon do niego najpierw postanowiliśmy odwiedzić znajomych, u których robił. Najstarsza instalacja jaką oglądaliśmy ma ok. 6 lat. Jej użytkownicy są zadowoleni, a to najważniejsze.

Dziś był również pan tynkarz, pomierzył, posprawdzał, ustaliliśmy cenę i termin wykonania robót. Całość za tynki 17500zł - 27zł/m2, a jest ich w sumie 648m2.

Takie pytanie mam do Was szanowni inwestorzy, czy tynkowaliście garaż, kotłownię?
Dla mnie jest to zbyteczne, ale moja druga połowa lekko mówiąc się uparła.

Cena za tynki nie jest zadowalająca, ale najważniejsze jest to, że inwestorce podobała się ich praca, ściany wyglądają elegancko, tzn. nie ma "chlapnięć", "glutów" itp. oj no wiecie o co chodzi

Co do ogrzewania zdecydowaliśmy się jednak na mieszane, tzn. wiatrołap, kuchnia, salon, łazienka, wc, hol podłogówka. Pokoje i antresola grzejniki. Dlaczego nie zdecydowaliśmy się na 100% podłogówki? Debata trwała jakieś 2 miesiące, pytaliśmy, analizowaliśmy i doszliśmy do wniosku, że najgorszym utrapieniem będzie jej bezwładność. Wiem, że można to rozgryźć i się tego nauczyć, ale jednak podziękowaliśmy. Czy słusznie? Tego już się pewnie nie dowiemy.

To na razie tyle, trwają prace porządkowe w środku, bo najpierw nawrzucaliśmy sobie do środka kawałków drewna, pozostałości po pracach cieśli, a teraz tracimy czas na wywożenie tego do drugiego budynku, tak jakby nie można było zrobić tego od razu, ehhhh szkoda gadać.

Mam nadzieję, że już niedługo będzie można pochwalić się nowymi fotkami. A tym czasem z moich obliczeń wynika, że kwota jaka jest nam potrzebna do tego abyśmy mogli zamieszkać w swojej wymarzonej chałupie oscyluje w okolicach 210tys.zł i nie obejmuje tarasu, kostki przed domem, płotu, i pewnie jeszcze kilku innych rzeczy, o których nie wiemy. Jedno jest pewne decyzja o kredycie zbliża się wielkimi krokami.

pozdrawiam czytających
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar ditomasso
    Bierzcie kredyt i się wprowadzajcie! Czemu maciemieć lepiej, niż my?
  2. Avatar śmig_śmigalska
    Cena za tynki podobna jak u nas- mam na myśli cenę za m2. Drżała mi ręka , kiedy płaciłam 10 tysi. To był jeden z największych wydatków. Ale u nas mniejsza powierzchnia. Instalacje hydrauliczne kosztowały nas 1500 zeta (robocizna). Mam nadzieję, że w tej Waszej kalkulacji jest już koszt pieca, grzejników, rurek i innych różności. W sumie bardzo dużo udało się Wam zrobić bez kredytu. Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązywanie kolejnych dylematów.
    PS. garaż tynkowaliśmy z trzech stron- ściana graniczna z częścią domową była ocieplona styropianem, miała zatopiona siatkę, a pacholę przeleciało potem po niej tynkiem ręcznym knaufa. Nie było to jakies skomplikowane.
  3. Avatar Nani
    Cytat Napisał śmig_śmigalska
    Instalacje hydrauliczne kosztowały nas 1500 zeta (robocizna). Mam nadzieję, że w tej Waszej kalkulacji jest już koszt pieca, grzejników, rurek i innych różności. W sumie bardzo dużo udało się Wam zrobić bez kredytu. Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązywanie kolejnych dylematów.
    Tak w tej kwocie jest wszystko od A do Z czyli materiały plus robocizna.

    Fakt dużo zrobiliśmy, ale jak sobie pomyślę ile jeszcze tej kasy nam potrzeba, to aż m ciarki po plecach lecą...
  4. Avatar dziub
    Ceny są bardzo zróżnicowane.
    Ja płaciłem 22pln za m2 tynków. Zrobione idealnie. chciałem coś znaleźć żeby zbić cenę ale mi się nie udało
    Tynkowałem kotłownię. W garażu mam suche tynki.
    30 tyś za komplet hydrauliki to raczej rozsądna cena. U nas wyszło podobnie. Mieszane ogrzewanie, piec na ekogroszek.
    Też kiedyś myślałem, że za 200 tyś się wprowadzę... nie ma takiej możliwości
    Chyba że zaczniecie oszczędzać na materiałach, a to najgorsze rozwiązanie. Ale spoko, będzie dobrze. Musi być
    Pozdrawiam
  5. Avatar Nani
    Cytat Napisał dziub
    Ceny są bardzo zróżnicowane.
    Ja płaciłem 22pln za m2 tynków. Zrobione idealnie. chciałem coś znaleźć żeby zbić cenę ale mi się nie udało
    Tynkowałem kotłownię. W garażu mam suche tynki.
    30 tyś za komplet hydrauliki to raczej rozsądna cena. U nas wyszło podobnie. Mieszane ogrzewanie, piec na ekogroszek.
    Też kiedyś myślałem, że za 200 tyś się wprowadzę... nie ma takiej możliwości
    Chyba że zaczniecie oszczędzać na materiałach, a to najgorsze rozwiązanie. Ale spoko, będzie dobrze. Musi być
    Pozdrawiam
    Masz rację, na materiałach, to nie ma co oszczędzać, bo gdybyśmy od początku byli nastawieni na oszczędność, to kupilibyśmy zamiast h+h zwykłego szarego pustaka, cymynt do murowania i rzucilibyśmy najtańszą blachę na dach. A w budowaniu nie chodzi przecież o to, żeby było jak najtaniej, bo ta taniość zwykle wychodzi bokiem po 2-3 latach od przeprowadzki.

    Dziękuję za wyrazy otuchy, dodają dużo energii
  6. Avatar kamil74
    30 tyś to chyba jednak trochę sporo jak na to mieszkanko, chyba że to już z kosztem całej armatury itp, ale raczej nie , no skąd będziesz wiedzieć jaki kran czy sedes sobie wybierzesz na biały montaż. Chociaż zależy jeszcze jakimi materiałami będzie Ci hydr to wszystko robił, bo oszczędzając na materiale czyt. robić tańszym, to chyba to spora wycena. Pilnuj z czego będzie robiony każdy szczegół.... pozdr
  7. Avatar Nani
    Cytat Napisał kamil74
    30 tyś to chyba jednak trochę sporo jak na to mieszkanko

    To mieszkanko jak to określiłeś ma jedyne 136m2 powierzchni mieszkalnej 50m2 garaż plus kotłownia i dwa strychy 50 i 70m2. Tak jest to niewiele do tych chawir po 400m2 (samej mieszkalnej)
  8. Avatar kamil74
    Cytat Napisał Nani
    To mieszkanko jak to określiłeś ma jedyne 136m2 powierzchni mieszkalnej 50m2 garaż plus kotłownia i dwa strychy 50 i 70m2. Tak jest to niewiele do tych chawir po 400m2 (samej mieszkalnej)
    Ok niech Ci będzie " domek " bo strychów chyba nie wliczasz do instalacji, a ja pisałem Ci że 30 koła to dużo jest jak na instalację hydrauliczną, weź sobie kogoś zaprzyjaźnionego co się zna na tym, to myślę że materiał zamknie gdzieś w okolicach 20 tyś, oczywiście bez armatury itp...
    Updated 18-11-2015 at 22:58 by kamil74