dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dominikams

  1. Moje zapiski z budowy - dominikams

    Po kilku tygodniach od zrobienia wrzoskowiska musęe przyznać, że dobrze wybraliśmy roślinki :D Wrzosy wyglądają tak samo pięknie, jak je kupowaliśmy. Czyli to prawda z tymi pączkowymi - bardzo długo są dekoracyjne, nic nie tracąc na pięknym wyglądzie. Mam porównanie do zwykłych wrzosów - te rosną u mnie koło domu (jest tam też jakiś pączkowy, dosadzony w tym roku, ale tylko jeden), i w tej chwili (znaczy już od jakiegoś czasu) wyglądają mało atrakcyjnie :( Przekwitły, ...
  2. Moje zapiski z budowy - dominikams

    Wklejam w końcu zdjęcia wrzosowiska, już z korą :wink:





    Ciekawe ile czasu zajmie, żeby się te wrzosy rozrosły :roll: Tak czy siak, będę ukorzeniać po kilka sztuk z każdej odmiany, po to, żeby je zagęścić.

    Póki co to był najdroższy ...
  3. Moje zapiski z budowy - dominikams

    Rany!!! Ale jestem obolała :-? Wyszłam z wprawy w przekopywaniu, najwyraźniej :roll: Korzystając z ostatnich dwóch dni pięknej pogody, przygotowywałam dalszy kawałek naszego ugoru pod trawnik. Wzięłam się za ten odcinek przy wrzosowisku, żeby trochę bardziej je wyeksponować, bo kiepsko wyglądało. A więc uzbrojona w motykę i grabie, oraz taczkę na kamienie - wzięłam się do roboty. Wywiozłam 3 taczki kamieni z - w sumie- małego odcinka. Potem zagrabiłam i jest :D Chciałabym ...
  4. Moje zapiski z budowy - dominikams

    Ech..... zima nadciąga :-? Nieznoszę tej pory roku. Chyba przez to, że jest zimno :lol: Ale jeszcze bardziej dlatego, że jest ciemno :roll: Jakie to idiotyczne - musze sobie teraz tak rozplanowywać zajęcia, żeby zdążyć niektóre rzeczy zrobić za dnia. A te, które da się "przy żarówce", zostają na popołudnie i wieczór. Tak jak te kinkiety na ścianie. Mam taką "ostrożność" :wink: , że jak grzebiemy w kablach, to wyłączam prąd w całym domu, na wszelki ...
  5. Moje zapiski z budowy - dominikams

    Uffffffff.... narobiliśmy się jak dziki :lol:

    Robilismy wrzosowisko :roll:

    Tak wyglądało na początku - najpierw rozplanowaliśmy gdzie ma być, jaki kształt, wielkość, jak ma iść ścieżka. Na tym etapie kompozycja roślin była czysto przypadkowa :P



    Potem nasypaliśmy ziemi, oraz piasku i torfu. Trochę nam się zeszło :roll: A sadzenie roślin zajęło ...
Strona 1 z 40