dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

luka

  1. Betonujemy!

    W końcu.
    Przyjechał pan z betoniarni i orzekł, że dadzą radę wjechać na drogę, ale nie tę bliżej wykopu, tylko drugą (działka jest w kształcie klina dostępnego od dwóch stron). Niestety wiąże się to z przyjazdem ciężkiej pompy o długości ramienia 36m. Sermac 36m - WŁALA!



    Takiej siły jeszcze nie widziałem. Kiedy beton spadał w wykop, to grunt wokół aż się trząsł. Jeżeli będę miał jeszcze ...
  2. Zbrojenie i d?uuuugie oczekiwanie na beton.

    Ułożyliśmy zbrojenie w deskowaniu i dopełniliśmy dzieła wrzucając w naroża L-ki zapewniające ciągłość zbrojenia. Długość L-ek odpowiednio 160 i 120cm. Szczerze powiedziawszy stali mam już dosyć, moje palce też.



    Po zmontowaniu zbrojenia przyszedł czas na bednarkę. Wypuściłem dwa wąsy po zewnętrznej stronie przyszłej ściany z bloczków do odgromówki i jeden po wewnętrznej do podłączenia ...
  3. Deskowanie

    Zaczęliśmy deskować. początkowo myśleliśmy o laniu ław w grunt, ale przeważyły dwa argumenty na korzyść deskowania:
    1. Woda gruntowa przez parę miesięcy w roku jest dość wysoko, więc zależy mi aby ława miała regularny kształt, bez porowatości i wgłębień,
    2. Prościej będzie ustawić zbrojenie,
    3. Zamawiamy beton wodoszczelny, wymaga on wibrowania, niech wszystko będzie jak należy, z wibrowaniem, itd. W końcu fundament to podstawa.

    "Kokodżambo ...
  4. Łopaty w ruch!

    23-25.03.2010r.

    Ponieważ woda schodziła dość wolno, a nie chciałem masakrować wykopu koparką, postanowiłem, że wykonamy wykopy na ławy łopatami. Humus był zdjęty na ok. 40cm, pogłębiliśmy wykop w osiach ław na dodatkowe 20cm.





    Docelowo, dzień przed wylewaniem chudziaka pogłębiliśmy wykopy o kolejne 10cm. ...
  5. Geodeci

    21.04.2010r.

    Z rana przyjechali geodeci. Rozstawili bambetle, rozejrzeli się, stwierdzili, że z mapą/działką coś nie tak i wrócili do siebie, żeby zweryfikować co się zgadza a co nie.
    Wrócili koło 11.30 i w końcu rozpoczęli tyczenie.



    koło 15.00 było już po sprawie. Budynek wytyczony, gwoździe w deski wbito. Voila!

    ...
Strona 1 z 2