dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Trzeci dzień budowy

    Ilość piasku pod fundament przekroczyła już 100% zaplanowanej ilości ... mamy aktualnie jakieś 350-400 ton piasku na działce.
    Garaż jest już gotowy, tzn. odpowiednia ilość piasku została usypana i utwardzona, teraz kolej na resztę domu. Myślę że jutro ekipa powinna wyrobić się i zakończyć fazę stabilizowania fundamentu, tym samym będzie można zwolnić koparkowego ... w końcu każda jego godzina kosztuje.

    Przez obsuwę z geodetą i dodatkową stabilizacją ...
  2. Nowe wyzwanie remot pomieszczenia z przeznaczeniem na biuro w stylu nowojorskim

    WŁAŚNIE ODEBRAŁEM KLUCZE DO POMIESZCZENIA PO DAWNEJ SUSZARNI Z PRZEZNACZENIEM NA SWOJE BIURO MODERN CLASSIC HOME. PLANUJE JAK ZROBIĆ TANIO! SZYBKO I SPEKTAKULARNIE TO POMIESZCZENIE! WSZELKIE POMYSŁY KOMENTARZE ITP MILE WIDZIANE
    Tagi - katalog słów kluczowych: remont, styl modern classic, styl new york, styl nowojorski klasyczny Edytuj Tagi
    Kategorie
    Proba
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0814.JPG
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	368700   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0815.JPG
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	69,7 KB
ID:	368701   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0816.JPG
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	368702   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0817.JPG
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	368703   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0818.JPG
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	368704  

  3. Ku uciesze :)

    Ach nasza koza wreszcie na swoim miejscu. Kratki.pl spisały się na medal, Panowie montażyści chylę czoła fachowcy pierwsza klasa, można ich polecić bez dwóch zdań. Model to AB 2 z Kratek, ma piękny cylindryczny/jajowaty kształt, a do tego cena bardzo przystępna. Z resztą sami zobaczcie.Poza tym firma Solis System zamontowała nam rolety zewnętrzne w kolorze orzecha. Wszystko sterowane elektronicznie z czego jestem bardzo zadowolona. Zamysł był taki żeby leżąc w łóżku móc ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: koza ab2, rolety zewnętrzne, z182 Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koza.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	368675   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rolety.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	368676  
  4. Drugi dzień budowy

    Z samego rana pojawił się geodeta i tym razem wyznaczył odpowiednie granice budynku, tak więc już po krótkim czasie można było zacząć z wykopami pod fundament.

    Wykopy do warstw noszących sięgają 0,6m głębokości a "zero" budynku będzie aż 0,7m ponad obecnym poziomem działki (czyli 1,3m różnicy). Docelowy poziom działki będzie o 0,3-0,4m wyższy niż obecny, bo umieścimy 0,3-0,4m humusu na całej działce, tak aby była ona na tym samym poziomie co sąsiedzi. ...
  5. Pierwszy dzień budowy

    No i się zaczęło ... i niestety dośc szybko znowu zatrzymało. Ale od początku.

    Ekipa budowlana i koparkowy z okolicy Oleśnicy pojawili się dzisiaj rano punktualnie, ale niestety nie mogli zacząć, bo prace geodezyjne nie były zakończone ... żeby nie powiedzieć zaczęte.
    Tak więc geodeta szukał spokojnie granicy działki, aby finalnie wyznaczyć budynek, ja wyrywałem chwasty (co zajęło jakieś 2h) a koparkowy był na tyle uprzejmy że usunął parę dziko rosnących ...
Strona 1 z 7