dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

monia i marek

  1. Dworek i ogród ró?any Moni

    Na budowie chwilowa cisza. Tynki schną dość wolno, ponieważ po ulewnych deszczach trwających ponad miesiac, ściany są nasączone wodą niczym gąbka.
    Dużo pracuję w ogrodzie. Chwasty zarosły każdą rabatę, w związku z czym trzeba się było sporo nad tym namęczyć.
    Powoli pokazują się kwiaty na roślinkach, kwitną różaneczniki, azalie, kaliny, gloksynie, rozrastają się hosty i róże. Od kilku dni kwitną piwonie drzewiaste, a już lada chwila zakwitną również ...
  2. Dworek i ogród różany Moni

    Właśnie wróciłam z pracy. Co rusz, dzwonili rodzice alarmując o niebezpieczeństwie w okolicy szkoły :(
    Dzisiaj rano wyglądało to tak:

    Nadmieniam, że nasza miejska rzeka należy do maleńkich rzeczek, a tymczasem zrobiła się z niej Wisła :shock: Rzeka przepływa w okolicy 'mojej' szkoły, dosłownie kilkadziesiąt metrów obok. Normialnie jest kilkakrotnie mniejsza i płytsza, a w tej chwili ...
  3. Dworek i ogród różany Moni

    Powoli przewozimy na koniec działki kamienie na murek. Murek będzie z takiego wapienia:


    To, jak już wspomniałam, nasz kamień, który mamy pod 20cm warstwą ziemi. Mam nadzieję, że powstanie łądny murek. Niestety pogoda wciaż nie sprzyja pracy na zewnątrz. Wczoraj troszkę poplewiłam rabatki, ale jest wszystko tak zachwaszczone po tych deszczach, że niewiele mi się udało zrobić. Przez ...
  4. Dworek i ogród różany Moni

    Tynki wciąż wilgotne, jednak jaśnieją powoli. Salon wydaje się teraz bardzo duży i przestronny :)



    W ogrodzie wykopaliśmy dołek pod fundament dla kamiennego murku oddzielającego sad od reszty ogrodu. Myślę, że w przyszłym tygodniu zalejemy fundament.



    Nowe nabytki do ogrodu to jodła kalifornijska: ...
  5. Dworek i ogród różany Moni

    Tynki zakończone i rozliczone:
    Robocizna poddasze +parter: 10 tys.zł
    Materiał (piasek, cement, wapno, listwy, narożniki, inne) ok.5tys.zł
    Razem 15tys.zł

    Dodatkowo ponieśliśmy koszty kolejnych poprawek po pierwszej ekipie, ale tego już nawet nie chcę liczyć.

    Na płocie ktoś zrobił mi niespodziankę. Przyjeżdżam na budowę, a tu w ogrodzenie wetknięty taki piękny bukiet z bzów i brzozy:

    ...
Strona 1 z 186