dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Tarasujemy się

    - 15-08-2015 - 20:37 (Kup pan cegłę, czyli nasze budowanie świata- dziennik budowy)
    15 sierpnia 2015 r.
    Miesiąc upłynął od ostatniego wpisu, a tak duzo zmian zaszło u Śmigalskich. Wreszcie, po długich oczekiwaniach, pojawiły się bardzo istotne elementy wykończenia budynku- czyli ganek i taras. Nie muszę chyba pisać z jaką radością Śmigalscy wyciągali palety, które od dłuższego czasu były stałym elementem konstrukcyjnym schodów wejściowych i podestu tarasowego. Efekt niezwykle nas ucieszył. Taras i ganek wpisały się w estetykę domku i ogrodu. ...

    Updated 15-08-2015 at 20:45 by śmig_śmigalska

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Dom w toreniach - budowa

    DOM W TORENIACH - BUDOWA
    Witam wszystkich,
    Na wstępie chciałem zaznaczyć, że założyłem ten dziennik ponieważ sam szukałem różnych informacji na temat budowania i wiem jak cenne mogą być doświadczenia innych użytkowników. Jeśli mój dziennik będzie mógł być dla kogoś źródłem jakiejkolwiek wiedzy będę z tego powodu niezmiernie szczęśliwy.

    Trochę o mnie mam na imię Kamil żona Monika córka Jagoda (bobas) wszyscy marzyliśmy o własnym domu aż ...

    Updated 15-08-2015 at 17:01 by olti

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Czekając na wylewkę.

    Przez ostatnie dwa tygodnie ekipa hydraulików, elektrycy oraz instalatorzy wentylacji
    pracowali dosyć intensywnie, choć z przerwami, nad tymi elementami instalacji, które zostaną przykryte wylewką.

    Wczoraj rozmawiałem z wylewkarzem, który ma zacząć pracę w przyszłym tygodniu i ułożyć styropian.

    W naszym domu wylewka cementowa będzie miała 6 cm grubości i zostanie ułożona na 10 cm styropianu stanowiącego izolację termiczną.
    W styropianie ...
  4. Komentarze

    tu proszę wpisywać swoje uwagi .
  5. Grzanie.

    Grzanie
    Planuje w całym domu grzanie podłogowe ,rurki zatopione w wylewce .W dużej łazience chcę dodatkowo zainstalować suszarkę do ręczników ,będzie ona grzana wodą o temperaturze trochę wyższej od wody w rurkach. Jaka ona będzie ustalimy w praktyce.
    Zapotrzebowanie na ciepło według obliczeń wyszło i φHL,A =22,6 W/m2 ,co nie bardzo mnie zadowoliło. W obliczeniach nie uwzględniono oranżerii położonej od strony południowej .Ona mi trochę ograniczy straty ...