dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Oferta na ocieplenie i elewację zaskoczyła mnie z kilku powodów. Jednym z nich jest niedocenienie wysokości ściany. Czy raczej ocieplenia, bo sięga ono znacząco wyżej, niż ściana - ma się kończyć 2cm poniżej membrany dachowej. A to dało 3,4m wysokości. Do tego nie doceniłem powierzchni słupa i zapomniałem o dociepleniu stropu od spodu nad gankiem. I wyszło 175m2 elewacji i koszt 32400zł za całość (czyli jakieś 185zł/m2).
    Styropian - 125zł/m2 ze wszystkim wychodzi.
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hydr1.jpg
Wyświetleń:	432
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	391908   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hydr2.jpg
Wyświetleń:	427
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	391909   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolo1.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	391910   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogr1.jpg
Wyświetleń:	424
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	391911  
  2. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Okna i drzwi zamontowane. Jedno zamontowane tymczasowo, bo rama była trochę wgnieciona. Prawdopodobnie po tynkach nie byłoby to nawet widoczne i pewnie łatwo bym się dał namówić na, ale firma wręcz nalegała na wymianę.
    Na moje amatorskie oko montaż wzorowy. Na pytania montażyści odpowiadali aż za dokładnie jak na moją słabą pamięć - więc wyleciały mi nazwy materiałów, klejów, itd. Wszystko dokładnie spasowane, taśma zewnętrzna przyklejona na klej (z wyglądu i
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Erbetka.jpg
Wyświetleń:	434
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	391903   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna0.jpg
Wyświetleń:	426
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	391904   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna1.jpg
Wyświetleń:	431
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	391905   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna3.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	391906   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna4.jpg
Wyświetleń:	396
Rozmiar:	65,3 KB
ID:	391907  

  3. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przez kilka tygodni nic się nie działo, a od poniedziałku kumulacja.
    Nie ogarniam i boję się, że czegoś nie dopatrzę.

    Ogrodzenie

    Okazało się, że ekipa od SSO ma okienko w związku z niedopiętymi formalnościami na nowej budowie (nie mogą ruszyć) i wróciła w poniedziałek zbudować mi płot. Fakt, że sam prosiłem o to, ale robienie koncepcji na cito to nie jest to, co misię lubi najbardziej.

    Koncepcje dwie - delikatne słupki systemowe,
    ...
  4. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Właśnie doprecyzowałem w Build Desku okna i drzwi - wcześniej było zdefiniowane tylko uśrednione okno i jeszcze z zapasem U=0,85 i drzwi wejściowe U=1,1

    Teraz doprecyzowałem parametry każdego okna z osobna, z jego indywidualnym U i g i każde umieściłem w przegrodzie (powierzchnia okien odrobinę spadła, bo wcześniej podawałem rozmiary otworów i to z projektu, a teraz rozmiary okien po pomiarach). Drzwi wejściowe też będą lepsze - U=0,85.
    Zadziwiająco spadło
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pche20170309.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	38,5 KB
ID:	391901   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PCHE20170430.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	391902