dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom na zboczu

POZWOLENIE NA BUDOWĘ mam w rękach

Oceń ten wpis
Mam wiadomości: dostałam do łapek POZWOLENIE NA BUDOWĘ (jupiiii)
Poprawione. Termin uprawomocnienia 15.07.2011 !!!!!!

Wreszcie.

Chociaż nie czuję euforii. Myślałam, że będę skakać z radości, a ja jakoś tak dziwnie "normalnie" do tego podeszłam.
Widocznie jestem zbyt pragmatyczna. Jak dostaliśmy tylko na etap I (czyli sam dom) to nie ma się za bardzo z czego cieszyć. Musimy dostać osobne, nowe warunki zabudowy dla !!!!samego garażu!!!!!.

Od razu więc zabieramy się za wniosek o wydanie warunków zabudowy dla garażu. Chcemy go przysunąć do drogi. W starych WZ mamy wpisaną nieprzekraczalną linię zabudowy 20 m. Mimo, że Zarząd Dróg Powiatowych zgodził się na przysunięcie domu i garażu bliżej drogi nie możemy tego zrobić, bo tak długo trwało wydawanie decyzji w tej sprawie, że zdążyli nam wydać WZ. I niestety PnB musi być zgodne z WZ.
Nauczka na przyszłość - poczekać jeszcze kilka dni i mieć wszystkie dokumenty, nie liczyć na odstępstwa. Gdybyśmy poczekali może z tydzień - dwa mielibyśmy warunki z inną linią zabudowy. Ale już nie mogliśmy się doczekać. I popchnęliśmy sprawy w gminie.

Także dla wszystkich, którzy są na etapie WZ. Jeżeli czekacie na WZ, nieważne długo czy krótko warto się zainteresować tematem i poprosić np. o projekt WZ, ale zanim do Was wyślą - nie tak "nieoficjalnie". Jeśli macie możliwość wpłynięcia na kształt WZ to warto trochę wstrzymać procedurę i mieć dokładnie to o co Wam chodzi niż potem wnosić o zmiany.

U nas co prawda nie musimy zmieniać teraz WZ do domu, ale po pierwsze były straszne nerwy w starostwie z powodu tego garażu (że za blisko). Po drugie niby nie problem coś zmienić, ale jak się ma na to tylko 7 dni to robi się gorąco. Po trzecie teraz trzeba po raz kolejny stosy dokumentów donieść. Mapy przecież trochę kosztują, a my musimy dostarczać z 2 gmin i więcej niż normalnie bo dookoła na mapach nie są pozaznaczane domy. Albo w geodezji nie aktualizują danych, albo ludzie nie poodbierali budynków i dlatego ich nie ma na mapach, innego wytłumaczenia nie mam.

Właściwie nie wiem czy taki szkieletowy, bez fundamentów to mogę sobie zrobić czy nie? Rozmowa z panią w starostwie była taka, że muszę mieć na to PnB. Już po prostu mam mętlik.

No i najgorsze znowu to czekanie, czekanie kilka miesięcy... lub więcej (wniosek o WZ 6.10.2009, WZ wydane 18.01.2011, do łapek 19.01.2011, przy czym oczywiście uprawomocnione dopiero 1.03.2011 bo +czas na czekanie na zwrotki, +czas na ewentualne odwołania sąsiadów). [/QUOTE]
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar szkrabeusz
    Super! Szukajmy pozytywów: lepiej tak niż odwrotnie, tzn. najpierw pnb na garaż, a na dom potem Wniosek o nasze WZ składany był w styczniu, a WZ wydane w sierpniu, więc u Was i tak szybciutko
  2. Avatar adk
    Cześć szkarabeusz - nie spojrzałaś na daty (rok złożenia a rok wydania) . X 2009 a I 2011 .
    Ale tak w sumie się cieszę. Może to ta pogoda mnie tak nastraja? Nie mogę skosić trawy bo ciągle pada i jest za mokro, na naszą malutką kosiareczkę.

    Pozdrawiam serdecznie i: MY SOBIE ŻYCZYMY CIEPLUTKIEGO, BEZDESZCZOWEGO LATA!!!!!
    Prawda?
  3. Avatar szkrabeusz
    Uuuups zwracam honor
    Tak, tak bezdeszczowego koniecznie! Już wystarczy, bo mi znowu działka spłynie! Aż się boję jechać, żeby zobaczyć jak to teraz wygląda
  4. Avatar adk
    Tak pamiętam, na wodzie pisane
  5. Avatar chagall
    Gratulacje!!!
    Brak euforii - znam to! Na przykład po zdanym trudnym egzaminie - ale przed następnym