dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

Oceń ten wpis
Dzień 77-81 Podsumowanie kolejnego tygodnia.

W końcu w poniedziałek zamówiłem komin. Już byłem zmęczony zastanawianiem się. Wykonawca namawiał na Schiedla, skład wyceniał go zniechęcająco, a Jawar izostatyczny wołał (weź mnie, Tania jestem - ale w okolicy tylko jeden skład tym handlował i cena była daleka od ofert z netu) w końcu zamówiłem izostatycznego Jawara. Obawy przed nowym sprzedawcą znacznie się zmniejszyły gdy się okazało, że znaleziona na Allegro oferta jest od kolegi Fighter1983 a do tego jest odrobinę tańszy niż na kominy.pl.

Trochę detali:
W kilku oknach już był narożnik zrobiony gdy zapytałem, czy nie warto umieścić prętów (mądrość z FM) żeby zabezpieczyć się przed pękaniem muru w tym miejscu. Wykonawca twierdzi, że i tak by nie pękały, ale skoro sobie życzę, to wzmacnia te naroża.


Wejście do domu. Tu będą schody i wylany ganek/tarasik. Wg projektu miał być zagęszczony piasek stabilizowany cementem i na to wylany beton. Będzie troszkę inaczej, ale o tym przy okazji zdjęcia z drugiej strony domu, gdzie w ten sam sposób powstaje taras.


Zaznaczyłem słupki. Widać też rosnące fundamenty tarasu. Owszem, piasek będzie. Zdaniem wykonawcy nawet nie musi być zagęszczony, bo taras będzie zazbrojoną płytą opierającą się na murku i tych słupkach. Dojechały tez nadproża (był problem, bo najpierw przyjechało 10 za krótkich - wymiana w składzie w którym się zaopatruję trochę trwała, bo musieli sprowadzać od producenta) i niedługo po zrobieniu tego zdjęcia widoczne właśnie ostatnie dwa otwory okienne zostały przykryte nadprożami. Zostało tylko trochę ścianek działowych dokończyć. No, prawie dokończyć, bo faktyczne dokończenie dopiero po rozszalowaniu.


Tak teraz dom wygląda od strony drogi.


Komin zamówiony w poniedziałek dojechał w czwartek od producenta za pośrednictwem DB Schenker (bez pośrednictwa sprzedawcy). Dwie palety (jedna częściowo rozpakowana na szybkości, żeby sprawdzić stan rur - wszystko całe).


Tak wygląda rura izostatyczna.


Mam nadzieję, że nie będę żałował tej oszczędności - za Schiedla izostatycznego miałbym zapłacić jakieś 3800 zł brutto, Jawar kosztował niespełna 1700 zł z dostawą. Dla mnie szokująca trochę różnica.

Co dalej?
1. Trochę się zgapiłem, i nie pozbierałem wcześniej ofert na wynajem szalunków. Znalazłem znacząco taniej niż dawno temu wycenili mi w składzie, w którym się zaopatruję. A w poniedziałek mają przyjechać na budowę (ta konkurencyjna oferta to najwcześniej na środę by dojechały). Trudno - konkurencyjna oferta w dłoń i w poniedziałek będę negocjował rabat
2. Więźba na dach - może poleżeć we wspomnianym składzie. Więc trzeba zamówić. Impregnują podobno tuż przed dostawą. W projekcie mam wpisane drewno atestowane C27. W okolicy nie znalazłem nawet dalszej - w najlepszym wypadku mogłem mieć C24 prawie 2x drożej, niż bez atestu. Serio inwestorzy kupują to atestowane? Ja dla świętego spokoju zamówię krokwie 20x7 zamiast 16x8.
3. Zbieram oferty na dach. Chyba dam się namówić na zmianę z cementowej Braas na ceramiczną Roben Piemont. Musimy podjechać, obejrzeć, dotknąć i ostatecznie wybrać. Oferta z dachówką ceramiczną jest o jakieś 1,5K droższa od tej z Braasem. Ale różni się też innymi drobiazgami. Te drobiazgi wydają nam się też lepiej dobrane, niż w ofertach na cementową (np. droższa membrana Corotop Power 250 vs Aqutec Ventia 180 Power, za to transport tańszy).
4. Rozglądam się za wykonawcą elewacji i ocieplenia ścian - jak dotąd tylko jednego którego wełna nie odstraszyła znalazłem.
5. Okna - wybieram między Oknoplastem a MS. Zapomniałem też o drzwiach wejściowych. Pewnie będzie coś z oferty sprzedawcy wybranych okien.
Z drzwiami wejściowymi zrobiłem też jeden za mało przemyślany ruch - został otwór 113cm. Tak się przymierzyłem dopiero potem, i dochodzę do wniosku, że niepotrzebne są tak duże (90 albo i 80 wystarczy - większe rzeczy i tak będziemy wnosić przez taras). A przy szerokości skrzydła 100cm to odpada np. Wikęd Prestige. A i w innych zawiasy będą miały (chyba) niepotrzebnie cięższy żywot. Muszę się zastanowić, czy nie zwęzić - wykonawca twierdzi, że nie ma problemu. Jabym chciał poszerzyć i zrobić naświetle, to będzie problem z nadprożem.
6. W przyszłym tygodniu szalowanie, potem zbrojenie i lanie stropu. Po tym, jak mi się kruszy chudziak zastanawiam się, czy nie zmienić betoniarni. Chudziak to Pan Pikuś, ale strop chciałbym mocny. A mam wątpliwości, czy beton wylany 29 grudnia, z plastyfikatorem (taki miał być) tak by przemarzł.
Faktycznie przez tydzień w takich warunkach nie powinien wiązać na tyle mocno, by późniejsze mrozy mu nie zaszkodziły?

Fakt, że to dane dla Warszawy, i na podwarszawskich polach pewnie było ze 2-3* mniej. Ale i tak chyba groźne powinny być dopiero mrozy które "uderzyły" tydzień po wylaniu?
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzien78a.jpg
Wyświetleń:	432
Rozmiar:	56,0 KB
ID:	382951   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzien80a.jpg
Wyświetleń:	419
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	382952   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzien80b.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	382953   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzien80c.jpg
Wyświetleń:	442
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	382954   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzien80d.jpg
Wyświetleń:	400
Rozmiar:	49,3 KB
ID:	382955  

Updated 05-03-2017 at 16:08 by Kaizen

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze