dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Wykańczamy....

    Witam po kilku miesiącach przerwy. Postaram się w ciągu kilku najbliższych dni nadrobić zaległości i wrzucić kilka zdjęć z poczynionych prac. Teraz krótka przerwa, bo nie bardzo możemy dojść do porozumienia z wykonawcą. Nie będę wszystkiego opisywać, bo mój nakład cierpliwości powoli się kończy i wolę wziąć w tym miejscu tylko
    głęboki oddech.... Do końca brakuje nam drewna na schody na piętro, fug w łazienkach, salonie i wiatrołapie, drzwi wewnętrznych, pieca ...
  2. Budujemy Z69 LGP w naszej wersji:-)

    Witajcie!
    Po kilku latach rozważań, znudzeni miejską egzystencją w połowie zeszłego roku zdecydowaliśmy się na budowę własnego gniazdka z podwórkiem
    Wybór działki trwał niedługo i w lipcu byliśmy już po umowie z notariuszem. Potem zaczęła się kilkumiesięczna bieganina celem pozałatwiania wszelkich formalności łącznie z PNB na czele.
    Roboty ziemne chcemy zacząć o dość nietypowej porze - zimą a właściwie, kiedy zelżeją obecne dość mocne przymrozki. ...
  3. Temat powrócił :)

    Po kilku ostatnich miesiącach niepewności związanych z tym, czy aby na pewno chcemy, aby nasz dom stanął właśnie w Polsce temat powrócił i ruszamy z kopyta
    Decyzja padła na projekt domu relizowany przez architekta a nie korzystanie z gotowych projektów z uwagi na zbyt duże poprawki, jakie musielibyśmyz astosować w gotowych projektach.
    Skompletowaliśmy namiary na architektów: jeden z polecenia z pracy, jeden z polecenia z forum, w najbliższym czasie planujemy pierwsze ...
  4. skorupa pur...

    W trakcie jednego wyjazdu służbowego znalazłem doskonałą alternatywę na ocieplanie rur spiro 200m zamiast wełną, dorwałem łupki osłonowe z pur po instalacji powrotnej z dużej ciepłowni zakładowej.
    Akurat trafiłem na skorupy pur wewnątrz 205mm zewnętrzna 325mm ścianka 6cm pióra wpust na krawędziach i czoła.

    ...