dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Co byś zmienił(a), budując jeszcze raz

    Cytat Napisał M@M Zobacz post
    Generalnie nasz domek wygląda tak jak sobie go wymyśliliśmy, ale oczywiście bywają rzeczy, które teraz zrobilibyśmy inaczej, szczególnie, że większość wykończeniówki robiłem samodzielnie. Mamy domek w technologii szkieletowej prefabrykowanej, w której precyzyjnie można przewidzieć wszystkie wymiary. U mnie powstał problem z otworami drzwi wewnętrznych. Niestety na etapie projektu były inne a spodobały nam się inne, które wymagały o 4 cm większych otworów. Przerabianie
    ...
  2. Już na swoim

    Sporo minęło od naszego ostatniego wpisu. Aż trudno wymienić wszystkie ekipy które się przewinęły przez budowę. Ale efekt jest super. Co prawda sporo jeszcze zostało do zrobienie na działce ale w domu jest już prawie gotowe.
    Kilka archiwalnych w tej chwili już zdjęć.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20151107_15_31_19_Pro.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	342249Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20151106_09_13_10_Pro.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	342250Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20151106_09_14_02_Pro.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	342251Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20151031_14_42_23_Pro.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	342252
  3. odpowiedz

    Cytat Napisał rojan-58 Zobacz post
    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    tak .. tylko pod warunkiem że wywiniesz na ściany izolację, strop i podłogę ..i nie styropian a XPS, to musi być jak najbardziej nie paroprzepuszczalne .. aby pod izolacje nie wchodziła para wodna .. gaz..nie widoczny wredny gaz..
    stąd tynk musi być też coś w deseń polimerowy itp .. ba nie 5cm bo to mało- i nie rozwiąże problemu .. 10cm to minimum ..
    Ale pozbywasz się pojemności cieplnej ściany .. szkoda że nie od zewnątrz izolować ..
    witam,parę lat temu byłem w mieszkaniu
    ...