dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Irma - dziennik budowy na koncu świata...naszego:)

    aha zapomniałam wspomnieć, ze w tych dniach była u mnie wizytacja na budowie, dziadkowie sie zjawili....opatrzyli i wszystko im sie podobało...
  2. Buduję

    Dogadałem się z ModernDachem na 18.3 k - będzie więźba prefabrykowana. ;) Przyjedzie 28 sierpnia. Tymczasem na 21.08 zamówiony jest strop filigran. Szalony harmonogram ;) ale chcemy mieszkać jeszcze w tym roku ;) Płyty i zbrojenia będą kosztowały jakieś 4 k - dziś wpłaciliśmy na ten cel 800 złotych zaliczki.

    Wczoraj był majster. Legalett mu się podobał ;) Zmierzyliśmy go - ma odchyłki ok. 1 cm, ale to po samych krawędziach, wewnątrz nie przekraczają 2 mm ...
  3. Pod lasem

    Znowu krótkie wejście "aktualizujące". Nowe zdjęcia będą w przyszłym tygodniu.

    - mam już cegłę klinkierową na kominek
    - dzisiaj przyjeżdża kamień na kominek i schody - wczoraj oglądaliśmy z zoną w fabryce kamienia - wyszło fajnie
    - przyjechały drzwi wewnętrzne
    - stolarz zrobił obmiar na panele podłogowe (zdecydowałem się na Pergo z systemem soundblock - nie dość ze ciche, to jeszcze podkład ma dużo lepsze parametry przenikalności ...
  4. Wielki Podrzutek Jagny

    Mąż wraca z wiadomościami z frontu. Nie bili się. Wręcz przeciwnie. Bardzo zgodnie ustalają drobne zmiany w wytyczeniu już samej ściany fundamentowej (będzie z bloczków). Na dodatek Kierownik chwali Murarza za doliczenie dodatkowych pręcików przy zbrojeniu, których nie było w projekcie.....Co się dzieje! Gdzie mój konflikt?! :o Muszę szybko coś wymyśleć, żeby się za bardzo nie skumplowali. Rozważam rozpuszczenie plotki, że Murarz brzydko mówi o Kierowniku. Nic to. Poczekam. ...
  5. Wielki Podrzutek Jagny

    Wieczór. Siedzę w domu, mąż na działce. Pewnie, myślę sobie, już więźbę kładą....A tu telefon i krótka informacja: „Dom jest źle wytyczony!” Pytam inteligentnie „Jak to?!” Na to dostaję odpowiedź: „Po prostu – jest źle wytyczony!” I już wszystko jasne. Dom jest źle wytyczony! Mam wizję zasypywania rowów (moje żaby!) i kopania w zupełnie innym miejscu. Nawet po babsku zaczynam się cieszyć, że może będzie faajniej?....Idiotka. ...