dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Akustyka, wełna, styropian

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeszcze niedawno linkowales dane, ze styropian pogarsza izolacyjność akustyczną przegrody, a teraz przykleiłes go na material, ktory juz sam z siebie ma ja kiepską...
    Masz na myśli to?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pisales jeszcze, ze ta wełna jest konieczna, by przegroda spełniala przepisy, jak widać wszystko mozna obejść...
    Na pierwszej stronie jest np. informacja, że m3system twierdzi, że są w stanie spełnić wymogi (dla przypomnienia to firma budująca domy ze styropianu),
    ...

    Updated 14-08-2017 at 12:18 by Kaizen

    Tagi - katalog słów kluczowych: akustyka, izolacyjność, silka, styropian, wełna Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. 46.-47. dzień budowy - przygotowanie do układania ogrzewania podłogowego

    20.-21.03.2017

    O jeden dzień za szybko weszła ekipa od układania styropianu pod posadzki, co baaaaardzo nie zadowoliło ekipę od instalacji elektrycznej, bo musieli trochę szybciej po sobie posprzątać, niż wstępnie planowali. Na szczęście całe piętro było - z punktu widzenia instalacji elektrycznej - już gotowe, tak więc jedni układali styropian u góry a drudzy kończyli elektrykę na dole.

    Na parterze chcemy mieć 15cm styropianu i 6,5cm posadzki, ...

    Updated 09-04-2017 at 11:43 by paulmcfly

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Przygotowani do grzania

    Rozłożyłam styropian. Zajęło mi to +/- 2 tygodnie, oczywiście jeździłam wieczorami i w weekendy. Szałowo nie jest, ale daje radę, jakbym miała kogokolwiek, kto by mi pokazał, jak to się robi - na bank byłoby łatwiej ;)
    Hydraulicy dziś kończą układać podłogówkę. Trochę tych rurek jest, to w końcu 128 m2, z których ogrzewania nie będzie jedynie w spiżarce pod schodami, pod meblami kuchennymi i pod wanną i brodzikami pryszniców.
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: podłogówka, przygotowania do zimy, styropian, wylewki Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. ocieplenie zewnętrzne

    No i mamy 25 cm na elewacji.. jakby kto pytał czemu 25, to dlatego że spieprzyli montaż rolet, za bardzo je wysunęli. Jedna puszka z roletą ma 27cm, przez to, że zakrywa okno 230 x 300 cm. Nie chcemy mieć ramek wokół okien które kryją roletę, więc zdecydowaliśmy się, że damy tańszy styropian ale grubszy. Więc wszędzie jest 25, a w niektórych miejscach będzie jeszcze więcej: 30. Będą to wstawki na elewacji które będą tworzyć odstające prostokąty, będą w kolorze szarym. ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: elewacja, ocieplenie elewacji, styropian Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Ocieplona ściana kolankowa

    Ściana kolankowa (wraz z wieńcem pod murłatą) nad stelażem do podbitki ocieplona styropianem 12cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P180712_19.060001.jpg
Wyświetleń:	834
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	127492Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P180712_19.070001.jpg
Wyświetleń:	1159
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	127493Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P180712_18.160001.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	127494

    C.D.N
    Tagi - katalog słów kluczowych: kolankowa, ocieplenie, styropian Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 2