dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dom pasywny na bazie projektu D-138

buduję dom oparty o projekt D-138 z pracowni Artinex. Projekt ten wybrałem ze względu na prostotę, brak wykuszy,balkonów,etc.Ma podstawę kwadratu 7,6m / 7,6m (sam mur bez ocieplenia),dach dwuspadowy.
Projekt poza tym bardzo kiepski, pełno błędów.
Zmieniłem tradycyjny fundament na płytę fundamentową (gr 20cm posadowioną na 30 cm EPS 200) pod styropianem folie, płyta z chudego betonu
zostawiłem jeden komin tylko z przewodem dymnym, wentylacja mechaniczna z odzyskiem (rekuperator Mitsubishi), ściany pustaki keramzytowe wypełnione wełną, ocieplenie 30cm styropianem grafitowym o wsp 0,032, dach 40cm wełny o wsp.0.033, pokrycie blacha na rąbek stojący (żeby panele zamontować bez dziurawienia blachy), ogrzewanie i ciepła woda z kominka z płaszczem wodnym, bufor 750l, solary, panele fotowoltaiczne 6kw. Jestem na etapie
wykończania

  1. zakończenie budowy

    wprowadziliśmy się w grudniu jeszcze na święta. Po miesiącu mieszkania okazało się że nawet przy mrozach -20oC domu nie potrzeba ogrzewać, temperatura powietrza na nawiewie z rekuperatora wynosiła wtedy +18oC (jest GWC), palimy w kominku tylko żeby mieć ciepłą wodę (kolektory nie wystarczają,za mało słońca) i to tylko ok 2h dziennie
  2. zakończenie budowy

    wprowadziliśmy się w grudniu jeszcze na święta. Po miesiącu mieszkania okazało się że nawet przy mrozach -20oC domu nie potrzeba ogrzewać, temperatura powietrza na nawiewie z rekuperatora wynosiła wtedy +18oC (jest GWC), palimy w kominku tylko żeby mieć ciepłą wodę (kolektory nie wystarczają,za mało słońca) i to tylko ok 2h dziennie
  3. stan surowy we wrześniu

    dom rozpocząłem budować w maju 2015r do września stan surowy w grudniu zakończenieinwestycji
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0075 (2).jpg
Wyświetleń:	299
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	339576