dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

freethinker

  1. Chciałoby się, a się nie da

    Niestety, ziemia na mojej działce jest tak mokra, że nie bardzo da się ściągać humus. Tzn. teoretycznie jest to możliwe,ale w praktyce ziemia ważyłaby tyle, że koparkowy by się musiał namęczyć. A po co przepłacać? Tak w każdym razie mówią majster i kierownik. Żeby czymś zająć wykonawcę, kazałem mu na razie zbudować ogrodzenie, a przede wszystkim przepust. Zwłaszcza przepust jest istotny, gdyż tymczasowo muszę jeździć przez podwórko sąsiadki. W deszczowy dzień kilka ...
  2. Postęp papierologiczny

    Wczoraj przyszedł do mnie do biura architekt. W sumie wychodzi na to, że właściwie kończymy współpracę, czy też w zasadzie jej w miarę intensywną część. Przekazał mi odebrane niedawno ze starostwa w Trzebnicy pozwolenie na budowę. Czekam na uprawomocnienie, którego termin jest nieokreślony, bo zależy od terminu odebrania PnB przez ostatniego adresata.
    Mimo że data wystawienia PnB to 22 marzec, to nie wiadomo dokładnie, kiedy to pismo zostało wysłane. W każdym razie ...
  3. O projekcie

    Od początku było dla mnie jasne, że domek parterowy nie będzie mi odpowiadał. Jakoś lubię schodki. Zawsze je chciałem mieć w domu. Pełne piętro jest jednak dość drogie w realizacji, a warunki zabudowy określają precyzyjnie maksymalną, niezbyt dużą wysokość zabudowy, więc stanęło na poddaszu użytkowym.
    Początkowo myślałem o postawieniu na działce jakiegoś fajnego dworku. Ta estetyka jakoś tak pociąga. Ale skoro konserwator zabronił, to trzeba było wgłębić się
    ...
  4. Wpis numer 1

    Gdy tak patrzę, co ja tutaj wymodziłem, to myślę sobie,że chyba jestem stuknięty. Tyle klepania w klawiaturę po to, by wyprodukować „dziełko”, którego nikt normalny i tak nie przeczyta. Chciałbym jednak pozostawić jakąś pamiątkę dla potomności, by dzieci wiedziały, jak ojciec stawiał dom. Niedobrze też, że dopiero teraz dokonuję pierwszego wpisu. Mnóstwo się wcześniej działo.
    Dlaczego chcę wyprowadzić się z mojego mieszkanka?
    Na początku był myśl, że skoro urodziła nam
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	385470