dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Parapety zewn. przy oknach tarasowych?

    - 13-04-2012 - 22:48 (Szkieletowy bliźniak we Wrocławiu (połówka z płaskim dachem))
    cześć,
    coś chyba się mojej ekipie pomieszało. Dziś wieczorem pojechałem pooglądać na spokojnie postępy. I jak w parodii Turnau'a w wykonaniu młodego Sturha - "patrzu i widzu"
    I nie mogu uwierzyć. Panowie zamontowali parapety zewn. przy oknie przesuwnym tarasowym. Przy drugim tarasie jeszcze nie ma, ale pewnie też planują, więc muszę interweniować.

    Czym wykończyć te parapety z zewnątrz? Najprawdopodobniej będziemy mieli drewniany taras i ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: okno tarasowe, parapety zewnętrzne Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Grafitowa płytka elewacyjna struktonit

    - 13-04-2012 - 22:41 (Szkieletowy bliźniak we Wrocławiu (połówka z płaskim dachem))
    Prace na zewnątrz powoli mają dobiegać końca. W ogóle nie podobny do naszego bliźniak sąsiada ma już tynki. U nas ekipa położyła dużą część płytek elewacyjnych.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 039.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	111285Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 028.jpg
Wyświetleń:	397
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	111286Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 040.jpg
Wyświetleń:	454
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	111287Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 029.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	111288Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 042.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	111289
    Tagi - katalog słów kluczowych: elewacja szara, struktonit Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Działka

    Kiedy pojechałam tam pierwszy raz była paskudna pogoda, deszcz, mgła, wszystko mokre, szaro, nic nie widać i jakoś tak poczułam, że tu jest potencjał, że to może być to.
    Działki szukaliśmy od jesieni zeszłego roku, obejrzeliśmy kilkadziesiąt działek, ale większość nie odpowiadała naszym oczekiwaniom, jedną znaleźliśmy, ale ostatecznie sprzedający się rozmyślił i nie srrzedał.
    Na zimę odpuściłam, od wiosny znów zaczęliśmy szukać.
    I dość szybko ...
  4. dach

    Dziś przyjechali panowie zrobić nam dach.
    Materiały: geowłóknina, membrana epdm Carlisle (już na dachu na pierwszym planie), XPS Dow Roofmate SL-A i żwir płukany.



    Okazało się, że niepotrzebnie kupiłem wpusty z kołnierzami do zgrzewania. EPDM jest niekompatybilny - ten się klei.
    Uszczelnienie ...
  5. Fundament zamknięty, pierwszy etap budowy zakończony

    2012.04.13, Piątek (2 tydzień budowy)

    W dni dzisiejszym została wylana wylewka fundamentowa, oznacza to, że zakończyliśmy pierwszy etap prac tj. fundamenty - a więc następny cykl to będzie już z serii niech się mury pną do góry.

    Ale po kolei. Jeszcze zostały nam drobne prace do wykonania które do-planowaliśmy w trakcie prac tj. GGWC (zakopanie rury) oraz drenaż (mimo, że ziemia przepuszczalna to są momenty gdzie potrafi postać, więc będzie prosty drenaż ...