dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

aniakrzys

  1. domek C110 W1 Ani i Krzyśka

    Praca na budowie wrze. Ekipa od dachu postawiła więźbę. Jutro wchodzą murarze żeby zakończyć szczyty. Mają być zakończone poniżej krokwi żeby można było bez problemu umieścić wełnę między krokwiami nad szczytem. We środę jadę kupić płytki STEGU żeby okleić komin. Takie same będą na cokole.
  2. domek C110 W1 Ani i Krzyśka

    mamy problem z oknami. Zachciało mi się zrobić witrynę od podłogi do sufitu. Budowlańcy zostawili taką dziurę ale okazało się, że witryna może mieć wysokość max 235cm. Dzisiaj budowlańcy wstawiają nadproże tak by obniżyć o 30 cm. Mają też położyć jedną warstwę suporexu w witrynie i wyjściu na taras.
    Jutro przyjeżdża drewno na dach.
  3. domek C110 W1 Ani i Krzy?ka

    Totalne zaskoczenie. 10.04 ekipa budowlana zakończyła stawianie ścianek szczytowych. Zaczął padać deszcz i cały dom nasiąkł jak gąbka. Dobrze, że nie ma już mrozów bo stresowalibyśmy się.
    Teraz zamawiamy okna, bramę garażową i drzwi wejściowe. Kolor wymiera oczywiście żona. Wahamy się między kolorem dąb bagienny a orzech ciemny. Okna będą z BUDVAR'u.
    Rozpocząłem rozmowy z firmami na temat projektu i wykonania instalacji "Inteligentnego domu". Mamy ...
  4. domek C110 W1 Ani i Krzy?ka

    4.04 zaleliśmy strop betonem. Poszło łącznie 14m3 betonu B20. Dzisiaj zadzwoniłem do ekipy od dachu żeby potwierdzić termin rozpoczęcia montażu dachu. Umówiliśmy się na przełom kwietnia/maja.
    Na poniedziałek 7.04 zamówiłem kolejną dostawę zakupionego wcześniej BK. Mają przywieźć go z HDS'em i wstawić na strop. Będzie spec od majstra i wskaże gdzie postawić bloczki. Od wtorku 8.04 ekipa budowlana ma wejść na budowę i stawiać poddasze.
    Wrzuciłem kolejne zdjęcia do katalogu
  5. domek C110 W1 Ani i Krzy?ka

    No i znowu jesteśmy na budowie. Sezon ogórkowy się skończył a my rozpoczęliśmy stawianie parteru. Ekipa się spręża, pogoda dopisuje. Planowaliśmy stawianie dachu na początek maja i jak tak będzie szło jak do tej pory to może się to uda.
    Na zdjęciach widać stan aktualny budowy. Strop zamieniliśmy z ACKERMANa na TERRIVA firmy RECTOR. Strop jest specyficzny bo belki wykonane są z betonu sprężonego i są wygięte do góry. Pod ciężarem baniaków wyprostują się a na ...
Strona 1 z 3