dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom Pierwszy (nie)Wielki

Problemogenne blaty kuchenne ;)

Oceń ten wpis
Nasz projekt kuchnia zatrzymał się na blatach... Od dawna wiedziałam, że ma być antracytowa. Fronty znalazły się od razu - Lava z Atlasu, mat. Piękne! Taki mam zamysł:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f4a81436ec0f39d3e4d71111ae3a4796.jpg
Wyświetleń:	579
Rozmiar:	46,4 KB
ID:	257398Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8f3f5b417665ac881a2712077bfbab13.jpg
Wyświetleń:	583
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	257400
Niestety, dopasowanie do nich blatów to już nie taka prosta sprawa.
Blatów laminowanych się obawiam, gdyż mieliśmy z nimi złe doświadczenia. W poprzednim mieszkaniu rozmiękły i napęczniały przy zlewie.
Przemiła Pani Małgosia w Studiu Roka69 wyceniła mi kwarcyt, ale cena ogromna, a przypomina mi nagrobek...
I wtedy padło na corian.
http://corian.pl/Corian/pl_PL/colours/index.html
Przepiękny konglomerat kamienia i żywicy, w przeróżnych barwach... Wybrałam, ale się okazało, ze mój model wycofali...
W międzyczasie pojawiła się nowość, blaty prasowane z Wolsztyna. Jest i szary! Super! Wyceniamy... A tu zonk! Przywieźli próbki jako nowość, ale tego koloru to już nie robią
Wracamy do corianu. Świetna sprawa, bo można zeszlifować, jak się porysuje. Firma producenta robi to bezpłatnie. Bosko! Wybieram kolejne kolory - wycofane.
I jeszcze okazuje się, że firma głupia nie jest, zauważyła, że na ciemnym rysuje się bardziej... Na połowę kolorów - tych gładkich i ciemnych - nie ma gwarancji (czyt. szlifują za kasę...).
Przemiła Pani Małgosia się nie poddaje. Ściąga mi z fabryki cały nowy wzornik. Na dziś! Boska jest! I jeszcze przychodzi na drugą zmianę, bo ja rano nie mogę... Choć, jak się później okazuje, po 18:00 rusza do Władysławowa na weekend! Co za obsługa... Sama oferowała...
Stwierdzamy, że możemy nie mieć darmowego szlifowania... W końcu co ile lat się szlifuje te kamloty???
Pani Małgosia dała mi do domu wszystkie wzorniki. Żebym przez długi weekend sie napatrzyła i zadecydowała. Poniżej moje typy.
Tło to front. Prostokąty to blaty, a kwadraty to wzornik konglomeratu zlewu.
Kuchnia ma być monolityczna. Więc number one jest ten szary z antracytowym zlewem (po lewo). Ale te brązy takie ciepłe... Sama nie wiem. Helpmiiii!!
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_00000203.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	102,5 KB
ID:	257395Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_00000197.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	257396Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_00000208.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	102,3 KB
ID:	257397
Tagi - katalog słów kluczowych: antracytowa kuchnia, atlas, blaty, corian, studio roka 69 Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar lucjus
    Ja bardzo kocham szary i antracyt i też chciałąm podobną kuchnię, ale bezpieczniej i cieplej chyba brązy, beże-takie cieplejsze i może się tak nie opatrzą, bardziej uniwersalne?
  2. Avatar ditomasso
    Ja mam szarości od lat. Moja pierwsza kuchnia jest szara z nielicznymi waniliowymi frontami, w drugim mieszkaniu była biała, ale ściany od paru lat szare. Teraz mamy znowu ciemnoszarą łazienkę (mieszkamy znów w pierwszym mieszkaniu) i jedyne, czego żałuję, to ta wanilia w kuchni... Szary się broni od 12 lat!
    Mam zasadę, że kolorystykę nadaję poprzez dodatki. A szary to po prostu baza. Niestety, brązy to nie mój klimat. Ale jak widać powyżej, z szarym nawet beże się dobrze komponują
  3. Avatar dorka00
    ja bym wybrała raczej komplet szary po lewo. reszta już robi bałagan plus dodatki...bardziej stonowane i bliskie siebie kolory.
  4. Avatar ditomasso
    Ostatecznie padło właśnie na szare blaty i o ton jaśniejszy zlew
    W weekend było głosowanie - kto przyszedł, wybierał. Mąż, Mama, Siostra - wszyscy byli jednomyślni... ze mną