dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Okna w warstwie ocieplenia czy zwykły montaż ?

Oceń ten wpis
Trafiłem na jakiegoś dziwnego sprzedawcę. Mówił jak człowiek, co chce doradzić rozwiązanie optymalne, a nie wcisnąć najdroższe.

Nawet sam mi zrobił wykład, że ciepły montaż nie jest cieplejszy, od zwykłego - ale jest trwalszy, więc z czasem nie będzie tracił parametrów.
Montaż całkowicie w warstwie ocieplenia dla pasjonatów eco - ekonomicznie nie zwróci się nigdy bo jest drogi a korzyści energetyczne niewielkie i często jeszcze zmniejszane przez ekipę od ocieplenia, która często uszkadza taśmę albo nie wystarczająco pieczołowicie obrabia okna.

Więc pozostaje do rozważenia wysunięcie okna ze 2 cm.
Od wewnątrz taśma paroizolacyjna, od zewnątrz albo paroprzepuszczalna, albo rozprężną.

Rozprężna ma dwie zalety - może poczekać, jak nie zamierzasz od razu robić elewacji i jest szczelniejsza.

Efekt taki - że jestem (prawie) zdecydowany na tzw. ciepły montaż, bez wysuwania, z taśmą rozprężną. Koszt takiego montażu 10 okien to ok. 4K zł (około, bo nie mam dokładnej wyceny zamiany taśmy paroprzepuszczalnej na rozprężną, doliczyłem, że będzie z 500zł drożej)
Poza drzwiami tarasowymi fixy MS Nergo z pakietem U=0,5 (średnio dla projektu U=0,81) wycenione na 8100zł z 8% VAT a razem z montażem (na zwykłą taśmę z zewnątrz) 11,5K zł.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze