dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Babie Lato w Królestwie Pruskim

    43. A deszcz pada i pada

    Wszystko zastygło w oczekiwaniu. My szukamy ekip, materiałów, dom czeka. Deszcz pada i pada. rynny pięknie zbierają wodę ale... zaczynają się schody, albo jeziora - jak kto woli. To dziwne, ale woda nie chce mimo najlepszych chęci płynąć pod górkę. W związku z tą dziwną przypadłością roszpocząłem prace melioracyjne w celu odwodnienia okolic domu. Wykopałem rowki dla knąbrnej wody i teraz mam nadzieję, że nas nie będzie zalewać - ...
  2. Dziennik budowy inżyniera Mamonia

    Poniedziałek - walka trwa ...

    Wykonawca nie zraził się zapowiadanymi deszczami i w poniedziałek rzucił znaczne siły (3 ludzi :D ). Może pomogło jak mu powiedziałem, że rozliczamy się za zakończone etapy i zgodnie z umową (o karach nie powiedziałem nic, ale mógł się domyślić). W sumie pogoda nie była zła - deszcz zaczął padać dopiero koło 16.00 jak już pomału kończyli pracę. W domu pojawiła się wreszcie ściana frontowa, której wcześniej nie było, ...
  3. Dziennik budowy - "Manuela"

    18.10.2004 Od piątku mamy już komplet drewna na więźbę!!! - niestety trzeba teraz czekać na związanie nadlanych narożników na wieńcu i na dźwig, którym ustawiane będę te cztery największe krokwie koszowe. Podobno jutro stawianie więźby ma się zacząć, ale jakoś nie wierzę, że się uda.

    Wracając do nadlewanych narożników, to było z tym elementem konstrukcji sporo problemów. Pisałem już wcześniej o kwestii różnicy poziomów. Jak się później okazało ...
  4. Dziennik Ew-ka

    Elektrycy c.d.

    Zaczął sie 3 tydzień pracy elektryków na budowie . Już nie mam siły chodzić na budowę i oglądać ten bajzel -rozkute ściany , metry przewodów ,puszek i innych dupereli .Mieli zrobić tę robotę w tydzień a tu już zaczął sie trzeci a ci nie kończą :evil: Dobrze ,że z tynkami jeszcze nie wchodzą , bo bym chyba pogoniła .....
    Dzisiaj dekarze zaczęli zwozić dachówkę- jutro wchodzą na dach. Dzisiaj przyjechał na budowę inspektor nadzoru ...
  5. DZIENNIK BUDOWY - mdzalewscy

    STROP ACKERMANA + WIENIEC + SCHODY (135m2) ~ 6300zł

    dlaczego ackerman ? - bo kiedyś usłyszałem iż to najlepszy strop, ale zbyt pracochłonny i teraz nie chcą już go wykonywać, inna bardzo doświadczona osoba powiedziała mi, iż to strop królewski - dlatego się zdecydowałem, robociznę miałem tanio, a materiały na ackerman’a też wyszły dosyć tanio

    ale od początku

    - Ściany już stoją, majster krzyczy, że chce deski na deskowanie pod strop, wozimy deski ...