dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Babie Lato w Królestwie Pruskim

    41. Dekarze skończyli, ale...

    Dla miłych czytelników mały prezent na zamknięcie sezonu 2003 - krótki film z domkiem - głównie poddasze. UWAGA film ma 8 MB.
    www.europartner.com.pl/katastrofa/dom.avi

    A co na dachu - wstawili nam okienka - wyszło tego 8 szt plus wyłaz bo dołożyliśmy w łazience. Jest wysoko, ale za to mamy piękną jasną łązienkę. Romili szybko i sprawnie, ale... nie założyli pod dachówką takich małych rynienek które mają zatrzymywać ...
  2. Dziennik budowy in?yniera Mamonia

    Jest niewesoło ...

    Jak już napisałem Wykonawca zmarnował cały poprzedni tydzień, bo do zasypywania fundamentów dał 2 ludzi, którzy robili to 3 dni. Betonu nie zdołał już ułożyć :evil:. Zaczął wreszcie w poniedziałek. Jeszcze rano przypomniałem mu, że folia izolująca ścianę fundamentową od ściany parteru ma zostać NA betonie, a nie przypadkiem pod. Wieczorem zajeżdżam na budowę i widzę w trakcie betonowania tych samych trzech sztyftów, którzy rozprowadzali ...
  3. dziennik budowy efki44 -D-30 Przyjazny

    Porozmawiałam z kilkoma firmami bubowlanymi, dałam projekt do wyceny inwestycji. Potrzebuję jednej firmy, która poprowadzi całościowo inwestycję. Rozmowy przebiegają mniej lub bardziej poważnie, no bo jakaś pani bez męża ma własne zdanie. W koncu wybrałam wykonawcę i kierownika budowy w jednym. Wywiady w środowisku i intuicja mówią mi , że to dobry wybór. Zobaczymy...
    Czekamy na pozwolenie, czekamy...
  4. Z Muratorem w ręku

    droga przez mękę czyli starania o kredyt preferencyjny
    Od początku było wiadomo, że będziemy się starać o kredyt preferencyjny na nasze instalacje ekologiczne. Rozmach naszej budowy przekroczył nasze początkowe wyobrażenia stąd potrzeba szukania dalszych pieniędzy. Mieliśmy już za sobą doświadczenia związane ze staraniem się o kredyt w kasie mieszkaniowej, więc mieliśmy już jakieś wobrażenia o tym, jak można traktować klienta w banku. W KM potraktowano nas luksusowo, ...
  5. DZIENNIK BUDOWY - mdzalewscy

    ŚCIANY ~ 20 000 zł

    - Izolacje położone, przywieźli materiały (pustaki), od soboty wieczorem do poniedziałku rano przez parę tygodni (kiedy robotnicy wracali na weekend do domu), trzeba już pilnować towar i spać w spartańskich warunkach, jest barak robotników, ale żona stwierdziła, że się tam nie położy i woli w aucie, ładnie !!! bo trochę duży jestem, nawet nóg nie wyciągnę - koszmar. Podobno u nas strasznie kradną, na razie mam szczęście, nic nie zginęło, w sumie ...