dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

marian1

  1. dziennik mariana i iki

    Dość długo się nie odzywałem, chociaż trochę sie wydarzyło. Na naszej działce miał miejsce INWAZJA MOCY, to znaczy, że w baraczku już świeci się żarówka. Trochę to trwało ponieważ musiałem skorzystać z pomocy "najwyższej instancji" to jest kierownika zeork. Musze przy okazji wyznać,że bardzo nie lubię wszelkich "załatwiań" gdyż jestem zwolennikiem przejrzystości w działaniach, stąd też czułem się troszeczkę dyskomfortowo.Moje wyrzuty sumienia ...
  2. dziennik mariana i iki

    Niestety, w zakresie elektryfikacji same kolce :evil: Zeork wyliczyl mi różnicę kosztów budowy. Wynosi ona 1300 zł. Szlag mnie trafił, ponieważ przyłącze napowietrzne miałoby 35 m a kablowe ma mieć 25 m. Pan, który dokonał wyceny stwierdził, że koszty te wynikają min. ze stawki geodety, przecisku pod drogą i zŁączy. Przy czym droga jest utwardzona (zużel) i nie trzeba robić przecisku tylko przekopać drogę - wg. znajomego 20 minut roboty, złącze powinien finansować zakład. ...
  3. dziennik mariana i iki

    elektryfikacja postępuje do przodu. Przez całą długość działki pojawił się wykop - zrobiony taką kieszonkową :D kopareczką (którą ażby się człowiek sam chętnie pojawił). Wykop ma głębokość 1m (pod wjazdem) a 70 cm. w pozostałej części działki Nie spodziewałem się, że przy okazji - na szczęście tymczasowo - pojawi się taka hałda ziemi. Już wyobrażam sobie jaka góra powstanie w czasie wykopu pod fundamenty i piwnicę (pow. 35 m kw.) . Na szczęście dużą część ...
  4. dziennik mariana i iki

    ... barak, a ścislej mówiąc zielona pakamera z blachy trapezowej w kształcie małego domku :D : m dwuspadowy dach okienko i oczywiście drzwi. ocieplpna wełna mineralną a od środka płyta poździerzowa. Kosztowała 300 (sł. trzysta). Transport i dźwig 200 zł. tajemnica cenowego sukcesu jest banalna - mostostal wyprzedawał za niskie pieniądze poiadany majątek. Oczywiście musiałem przeprowadzić mały remont ale za to obecnie baraczek słuzy jako magazynek piknikowego ekwipunku, krzesełka, ...
  5. dziennik mariana i iki

    Przez jakiś czas nie pisałem a w związku z budową trochę się wydarzyło. Dostałem pozowlenie na budowę to raz :D, mam już ogrodzenie to dwa :D , mam warunki przyłącza energetycznego to trzy :D , wydałem sporo gotówki to cztery :o . MOże jednak rozwinę.Pzwolenie otrzymałem jeszcze zgodnie ze starym porawem budowlanym a więc ominęłó mnie dostarczanie 4 egzemplarzu projektu. Warunki przyłącza energetrycznego pierwotnie dostałem linią napowietrzną mimo że wnosiłem o przyłącze ...
Strona 1 z 2