dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. wasze koszty budowy domu w Bergamotkach

    Witam,
    Jeśli ktoś z Was budował dom w bergamotkach jakie były Wasze koszty budowy? Ile wyniósł Was stan surowy zamknięty, co ile kosztowało ? Dajcie znać
    Tagi - katalog słów kluczowych: bergamotki, koszt budowy, w bergamotkach Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Izolacja pozioma fundamentów domu?.

    Cytat Napisał rojan-58 Zobacz post
    a wiesz,czemu ja stosuję metodę izomuru?bo 24 lata wspłpracuję z izomur wrocław i wykonuję na ich preparacie i się bardzo cieszę, jest to bardzo dobry płyn do iniekcji.Oczywiście,że stosuję inne do hydroizolacji np.ultrament,max-plug,nie muszę się martwić o to że coś kiedyś na ścianach wyjdzie żle.To,żemożna izomurem wykonać izolację muru o grubości do 2.5metra to tego innymi środkami trochę gorzej,izomur jest na bazie spirytusu,dlatego głęboko penetruje.Każdy niech
    ...
  3. Postęp prac

    Zafundowałem sobie kilka rzeczy na raz (duże zmiany w życiu zawodowym, rodzina się powiększyła i w ogóle), więc budowa realizowana jest z doskoku. Już bliżej niż dalej, ale nawet nie spekuluję co do terminu. W największym skrócie:

    1. Pomiędzy ostatnim wpisem, a dziś zrobiłem m.in. ocieplenie domu z zewnątrz, II etap instalacji CO, wylewki, obróbki blacharskie daszków i balkonu, podbitkę, zamontowałem drzwi i bramę. Do osiągnięcia tzw. stanu deweloperskiego brakuje mi instalacji ...
  4. Dach już cały, a jaki jest każdy widzi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach1.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	344855Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach2.jpg
Wyświetleń:	268
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	344856
    Dach już w pełni zamontowany, a Justyna stwierdza że jakiś taki pofalowany ponadprzeciętnie jest.

    -jak to pofalowany? pytam się z lekką irytacją.
    -no taki jakiś pofalowany ?!?!
    - przecież jeździliśmy przed wybraniem po okolicy i pokazywałem Ci kobieto jak ten dach wygląda na innych budynkach i bardzo Ci się podobał!
    - no wiem wiemm ale tam wyglądał jakoś inaczej.
    ...

    Updated 03-02-2016 at 20:15 by Jarek_i_Justyna

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Koszty utrzymania domu - DomWWisteriach2Termo

    Witam,

    Trochę minęło od ostatniego wpisu a na pewno wiele się zmieniło! Od dokładnie 1.07.2015r mieszkamy już w domku, czyli grubo ponad pół roku, a od wbicia łopaty do wprowadzenia minęło równo 23 miesiące.
    Pora więc na podsumowanie kosztów energii za ten okres, bo zarówno lato dało się we znaki, jak i ostatnie mrozy .

    Domek miał być z założenia energooszczędny, stąd inwestycje w:
    - płytę fundamentową na 2x10cm XPS, ...

    Updated 01-02-2016 at 09:53 by luki8l

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 10