dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

jaroWy

  1. Dom w Zielistkach 3 ver. 2.0 by jaroWy

    Projekt domku powiększony o około 8 m2. Po prostu ściany z uskokiem 0,5 m będą poprowadzone w linii prostej.
    Budynek posadowiony będzie na izolowanej płycie fundamentowej. 10 cm XPS pod płytą, boki 12 cm. Na płycie 15 cm grafitowego EPS i wylewka z podłogówką.
    Ściany z silikatów zaizolowane 20 cm grafitowego EPS. Dach pokryty ceramiczną dachówką, bez okien, pełne deskowanie i papa. Izolacja poddasza 33 cm wełny 0,033, 15 cm do kalenicy.
    Wentylacja mechaniczna, ...
  2. Droga

    Jestem świeżo po wykonaniu utwardzenia dojazdu do miejsca budowy. 120 m na szerokość 3.5 m. Wykorytowane na ~40 cm, na grunt geowłóknina następnie mieszanka 0-63 mm i na górę 0-31.5. Geowłókninę najlepiej mieć w wałku o szerokości pasa drogi. Ja okazyjnie kupiłem węższe i miałem trochę więcej roboty przy rozkładaniu kruszywa koparką. Pomimo kołkowania geowłóknina się podwija i marszczy pod kołami. Kruszywa frakcji od 0+ świetnie się zagęszczają. Gruba frakcja zawsze ...

    Updated 09-12-2016 at 10:10 by jaroWy

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Dom w Zielistkach 3 ver. 2.0 by jaroWy

    Projekt z Archon+ "Dom w zielitkach 3" ver. 2.0 by jaroWy
    Planujemy początek w kwietniu 2017. Po długich bojach urzędowo-geodezyjno-notarialnych jest pozwolenie na budowę (czekamy na prawomocność).
    Działka z wjazdem z drogi krajowej i w związku z tym przed rozpoczęciem budowy musimy zrobić remont/przebudowę istniejącego zjazdu bo nie spełnia parametrów technicznych (po prostu roz#%@ny). Robotę rozpoczynamy 15 XII - wymiana przepustu - rura fi 500 mm, murki ...

    Updated 09-12-2016 at 10:03 by jaroWy

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum