dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

zlobiva

  1. czy to się kiedys skończy?

    Okna wstawione. A jednak końca prac nie widać. Ciągle czekamy na grzejnik podłogowy i marmurowy próg w nowe otwory okienne. W całej części dziennej domu mamy posadzki z białej żywicy epoksydowej. Uwielbiam tego rodzaju nawierzchnie, jednak mają one jeden mankament: problematyczne jest uzupełnienie posadzki w przypadku np. zmiany ścianek działowych czy powiększenia otworów drzwiowych. Dlatego po wymianie okna zamówiłam u kamieniarza białe marmurowe progi.

    Dom z zewnątrz ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: okna, remont, salon, wymiana okien Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Remontowy zawrót głowy

    Dziś piątek - piąty dzień remontu. Powoli zbliżamy się do końca pierwszego etapu - wymiany okien przy tarasie. Jak dobrze!!! Hałas towarzyszący tym pracom może człowieka wykończyć.

    Rada dla wszystkich: jeśli planujecie wymianę okien - wyrzućcie na czas remontu dzieci z domu! Nasze dzieci przygarnęli na tydzień dziadkowie i dzięki temu oszczędziliśmy sobie dodatkowych nerwów.

    Punkt wyjścia, czyli elewacja ogrodowa przed demolką (beznadziejna jakość ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: elewacja, okna 3 szybowe, remont, tynk sylikonowy elewacja Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Zaczynam elewację

    Miało być o urządzaniu wnętrz, ale zupełnie nie poszło mi pisanie o tym w dzienniku. Doba jest zdecydowanie za krótka.

    Ale.... nie poddaję się tak łatwo. Nie udało się z wnętrzami, to może starczy mi mobilizacji i sił, aby opisać choć wykańczanie elewacji? Spróbować warto!

    Zatem od początku. Mieszkamy w naszym domu od grudnia 2012 - czyli jakieś 3,5 roku. Tyle czasu potrzebowaliśmy, aby w końcu zabrać się za wykańczanie z zewnątrz. Poszłoby ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: elewacja, plac zabaw, remont, tynk silikonowy, wymiana okien Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. 13 miesiecy pozniej...

    Przedziwnie szybko minął ten cżas. Miałam na bieżąco opowiadać o tym co na budowie, tymczasem już 8 miesięcy na tej budowie zamieszkuję. Szaleństwo!
    Planowałam uporać się z formalnościami i rozpocząć adaptację w połowie lipca. Tymczasem dopiero na początku sierpnia udało nam się podpisać umowę końcową, a we wrześniu rozpoczęliśmy wykańczanie. W praktyce ja z noworodkiem okupowałam budowę, a mąż przy każdej wizycie dziwił się, że coś jest tak, a nie inaczej ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: adaptacja, budowa, dom, ogród, ogrodzenie Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Kupujemy dom!

    I na mnie przyszedl czas! Byłam przekonana, że po tym, jak niespełna dwa lata temu przeprowadzilismy się do nowego mieszkania, na dom poczekam znacznie dłużej. Nawet umówiliśmy się z mężem, że w nowym, jeszcze nie do końca urządznym mieszkaniu, pomieszkamy jakieś 5 lat. Tymczasem druga ciąża, brak windy i ogrodu skutecznie popchnęły nas do szybszej zmiany.

    Długo szukaliśmy czegoś urządzonego, niedużego, ale ze sporym ogrodem. Domu, do którego moglibyśmy wprowadzić ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: deweloperski, dom 200m Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum