dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Durysufka

Budowa domu energooszczednego w miescie.

  1. Dzie? +82

    Montaż skrzynki z licznikiem gazu i poprawianie instalacji uszkodzonej przez elektryków.
    Zupełnie zapomniałem o tym, że od dwóch tygodni na budowie mam też elektryków.
    Ponieważ większość czasu pracują wewnątrz domu to ich pracy nie widać na filmach.
    Dopiero jak będą wyprowadzać instalacje na zewnątrz np. do gniazda, które będzie zasilało oświetlenie choinki to ich zobaczycie.
    Dzisiaj mam prawie SSZ.
    Dlaczego prawie? Bo okno łukowe jest zabite ...
  2. Dzień +80

    Drugi dzień montażu okien. Tym razem większe sztuki.
    Na początek HKS z salonu na ogród.
    Później czego ponownie nie widać na filmie, okna balkonowe na poddaszu od wschodu i zachodu. Na koniec jak się już robi zmierzch, okno na tarasie.
    Pozostało jeszcze jedno okno do zamontowania, ale na nie trzeba jeszcze poczekać.
    Chodzi o okno z łukiem na klatce schodowej.
    Planowana dostawa za około dwa tygodnie.
  3. Dzień +79

    Przyjechały okna z ekipą montażową.
    Na początek mniejsze wymiary oraz tak zwane FIXy.
    Nie będzie tego widać na filmie, ale okna po bokach wykuszu są całkiem ciężkie.
    Nie kładłem ich na wagę, ale z etykiety widać, że ważą ponad 180kg każde. Kawał szkła.
    To chyba mus być błąd bo pozostałe okna ważą około 50 - 80 kg max
  4. Dzień +75

    Końcówka prac Hydraulików przy sieciach zewnętrznych. Ostanie odcinki rur dla deszczówki.
  5. Dzie? +74

    Dalsze prace przy kanalizacji deszczowej oraz początek prac przy gazie. Tak mam gaz ziemny z sieci, jeśli nie pisałem o tym wcześniej. Ogrzewanie domu będzie za pomocą Legalettu wykorzystującego kocioł gazowy Viessmanna z zasobnikiem CWU z dwoma wężownicami. Planuje w przyszłości zainstalować panele solarne i w ten sposób może jeszcze bardziej obniżyć rachunki za ogrzewanie.
    Przyjechali też dekarze i zakończyli układanie pokrycia. Teraz tylko trzeba poczekać na deszcz ...
Strona 1 z 11