dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Budowa

    Za budowę zabieramy się zimą. Mrozy stają się powoli obce w naszej strefie klimatycznej, a odpowiednia chemia wiąże pustaki. Ściany powoli powstają! Pomysł, wybór materiałów i wykonanie jest w 100% dziełem mojego męża.
    Tagi - katalog słów kluczowych: ściany Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Ściany pną się ku górze

    Tuż przed drugim długim majowym weekendem ruszyły prace przy ścianach. Konstrukcyjne to Porotherm 25cm, a stawiane już w tym tygodniu działowe to Porotherm 11,5cm. Prace idą sprawnie a i pogoda (przynajmniej do dzisiaj) sprzyjała dobremu tempu. W tym momencie powstaje szalunek do wieńca a następnie rozpoczną się prace nad stropem, który będzie wykonany w Systemie Terriva.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	357398 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	43,7 KB
ID:	357399

    Jestem niezwykle ciekaw ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: budowa, porotherm, ściany, strop terriva Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Ocieplenie ścian wewnętrznych w kamienicy-GRZYB.

    Witam,
    Piszę do Was z pytaniem ponieważ nie posiadam fachowej wiedzy a wiem że są tutaj osoby które być może mi coś poradzą.
    Zacznę może od tego że kupiłem mieszkanie w kamienicy. Znajduje się ono na pierwszym piętrze i jest nade mną jeszcze piętro. Mieszkanie było zaniedbane przez poprzednich lokatorów,nie wietrzone,nie dogrzewany i wydaje mi się że z racji tego powstała ta niespodzianka którą zastałem pod tapetami a mianowicie czarny grzyb. Wykwity są na ...

    Updated 08-05-2016 at 12:45 by Łukasz27

    Tagi - katalog słów kluczowych: grzyb docieplenie wentylacja, osuszenie, ściany, wełna szklana Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160502_142433.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	355184   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	355185   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160507_133112.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	355186  
  4. Leśnych domek pasywny

    Dawno dawno temu... uzupełniałam ten dziennik, został strasznie zaniedbany. Ale mam postanowienie poprawy.
    Mimo, że w dzienniku niewiele się działo sporo się wydarzyło na budowie. Niestety prace idą wolniej niż zakładaliśmy, głównie niestety przez pogodę, zwłaszcza niemiłosierne upały.

    No to w skrócie co się wydarzyło: 03.08 na budowie pojawiły się dwa tiry z zapasem betonu komórkowego Termobet.
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: bloczki komórkowe, ściany, termobet Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Czas na murowanie ścian fundamentowych :)

    Jeszcze pod koniec 2014 udało nam się wymurować ściany fundamentowe z bloczków fundamentowych M6 (B15) rozmiar bloczka: szer.24, wys.14, dług.38
    Zaprawa cementowa, izolacja przeciwwilgociowa 2xdysperbit.
    Oczywiście ława została oddzielona dwiema warstwami foli budowlanej (mocnej gr.0,2mm=0,4mm) przed podciąganiem kapilarnym
    Koszta:
    bloczki 750 szt.: 1875 zł z transportem (z okolicznej fabryki
    cement 20 worków z castoramy: 160 zł
    dysperbit: 80 zł ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: fundamenty, ściany, ściany fundamentowe Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 5