dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Mój Szpak według koncepcji kszhu

  1. Mój "Szpak "budowlany według koncepcji kszhu, dach

    Witam
    Zbliża się termin ,kiedy mają mi na mój dach położyć blachodachówkę. .Czekam na firmę, od lipca zeszłego roku i mam nadzieje ,że w marzecu- kwietniu,dach będzie już gotowy.Zamówiłem blachodachówkę aluminiową ,z dostawą na połowę marca.Cena trochę mnie "powaliła" ale na ważnych elementach domu nie można oszczędzać. Nie chcę by z tą blachodachówką były jakieś problemy,powinna bez problemu przykrywać dom, nie krócej niż ceramiczna.Ma być ciemna ...
  2. Mój "Szpak "budowlany według koncepcji kszhu, dach

    Witam
    Zbliża się termin ,kiedy mają mi na mój dach położyć blachodachówkę. .Czekam na firmę od lipca zeszłego roku i mam nadzieje ,że w marzecu- kwietniu,dach będzie już gotowy.Zamówiłem blachodachówkę aluminiową ,z dostawą na połowę marca.Cena trochę mnie "powaliła" ale na ważnych elementach dom nie można oszczędzać. Nie chcę by z tą blachodachówką były jakieś problemy,powinna bez problemu przykrywać dom nie krócej niż ceramiczna.Ma być ciemna ...
  3. Mój "Szpak "budowlany według koncepcji kszhu okna

    Witam
    cały czas coś się dzieje ,powoli łączę bufory ,praktycznie już są zrobione wyprowadzenia do grzania i ciepłej wody .Każdy z tych układów będzie miał ustawioną temperaturę zaworem termostatycznym.Wszystkie połączenia robię w miedzi rurką 22.Zrobiłem też wyjście na cyrkulację ciepłej wody. Tu będą dwa obwody ,jeden do kuchni ,drugi duża łazienka .Każdy będzie miał swoją pompkę .Zastanawiam się tylko ciągle jak tym sterować. Śledzę inne dzienniki, ...
  4. Mój " Szpak " budowany według koncepcji kszhu ,pakiety szybowe cd.

    Intensywnie pracuję ,nad przygotowaniem otworów okiennych do wklejenia pakietów. Nie idzie to tak szybko ,jakbym chciał. Okazuje się ,że są drobne nierówności po przyklejeniu XPS,a. Płyty XPS nie są również idealne. Trzeba trochę w niektórych miejscach przytrzeć je ,by kątowniki Al, które później do nich kleje i dodatkowo przykręcam do bloczków i profili ,były idealnie w pionie i poziomie. Mam poziomnicę laserową i według jej wskazań ustawiam kątowniki Al. Zostało mi ...
  5. Mój " Szpak " budowany według koncepcji kszhu ,woda i pakiety szybowe

    Witam .
    Urlop ciąg dalszy. Udało mi się dokończyć układ zasilania domu w wodę. Do każdego punktu osobna rura .Każda z nich podłączona przez zawór .Da to możliwość wymiany uszczelki ,kranu bez żadnych problemów. Pralka i zmywarka będą zasilane wodą " zmiękczoną". Zastosowałem pojemnik do dozowania środka zmniejszającego twardość wody. Ta moja rozdzielnia wody, to dodatkowo takie centrum sterowania. Tu dochodzi główna rura z hydroforni . Wychodzi rura do ...
Strona 1 z 6