dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dandi3

mój dom - już do końca

Oceń ten wpis
sprawy ogrodowe. Z nasadzeń wyrasta mi to co chcę ale wczoraj zasadziłem część zasadniczą ogrodu, tło niejako do obrazów które będe malował burgundami berberysów, seledynami tawuł i pyszniącymi się różanecznikami i piwoniami. Tło póki co ma postać sterczących z ziemi patyków ale już w krótce, tiaaa, za sześć do dziesięciu lat, będzie pięknym żywopłotem grabowo bukowym. Póki co tło samo potrzebuje tła:



schodki kamienne które widać w głębi okładałem sam. Boczne kamienie też. Kto nie widział mówił, że się rozwali.... cóż... jak widać wciąż jest i ma się nieźle.

Pod kuchennym oknem przekwita za to rabata z tulipanami. Żaden z nich nie wyglądał jak te na obrazku ale wszystkie zrobiły mi te uprzejmość i kwitły jedne po drugich. Przekwitały czerwone z żółtym na brzegach płatków, zakwitały fioletowe, po nich żółte a na koniec różowe i liliowe.



Za to migdałek zasadzony w tym roku jest durny. naprawdę. Jak go przywiozłem ze sklepu, miał jednego różowego kwiatka - teraz za to nie ma żadnego i wypuszcza liście. U sąsiadów migdałki obsypane są różowym kwieciem a mój jakiś debilowaty...



Przed altaną rosną paprocie ale dosadzę jeszcze trochę bo wiem gdzie je mozna bezkarnie kraść a ja bardzo lubię paprocie chociaż kiedy na jesień dziadzieją, wyglądają okropnie:



Przed domem rośnie wierzba mandżurska w otoczeniu roślin z których rozpoznaję jedynie kosodrzewinę, jałowiec i tawułę... a i jeszcze trzmielinę i konwalie. Reszta jest zwyczajnie ładna :)



Przy kamieniu zaś mam niezapominajki, dzikie poziomki, szafirki i świerk:



Od frontu rośnie też bez który już zakwitł:



a pod nim taki kwiat, który dostałem w prezencie:



kwiat kwitnie na czerwono ale ja nie mam pojęcie co to takiego i jak wygląda po zakwitnięciu.

Bez od frontu jest bladoliliowy zaś z tyłu, pod oknami mego gabinetu rośnie ciemnofioletowy i mi pachnie podczas pracy:

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum