dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Martinezio

Kolejne zmiany...

Rating: 4 votes, 4,25 average.
Cóż, dawno nic tu się nie publikowało, a zmian trochę zaszło.

Z placu boju we wnętrzu: można przyjąć, że połowa górnej łazienki jest już (czy może dopiero?) zrobione. Idzie ślamazarnie, bo wracamy późno do domu, a zawsze coś jest do zrobienia jeszcze... No i tak schodzi...

Na razie jedna tylko fotka, aby zaprezentować efekty świetlne, które sobie umyśliłem (chociaż OZ twierdzi, że to przerost formy nad treścią, to mi się one podobają) Zresztą, oceńce sami. Sorka za jakość fotoszototelefonową :/ Nie miałem pod ręką akurat nic lepszego.


No i oczywiście bałagan roboczy - proszę odfiltrować treść od bałaganu

Z wieści zewnętrznych, to trawniczek w końcu urósł jak potrzeba. Koszenia co nie miara - raz na tydzień. Trochę dłużej postoi to się robi taki busz, że kosiara nie wyrabia.
Udało się zwalczyć 99% chwastów, co uważam za ogromny sukces. Trochę jeszcze mrówek przeszkadza, ale może z czasem uda się je w większości wytruć :> Zrobiliśmy też placyk zabaw dla dzieciów, z którego są chyba bardzo zadowoleni - zwłaszcza z huśtawki i zjeżdżalni, choć piaskownica też jest często użytkowana.
Na dwóch ostatnich fotkach stan na dzień 31 lipca. Obecnie trawka jest już sporo gęściejsza i mniej jest chwastów, które są przez trawę zagłuszane.

Piaskownica w czasie pierwszego testu użytkowego:


Placyk zabaw:


No i chwastniczek:


Ponadto ogrodzenie na finiszu - jest już założona siateczka, pozostało tylko zaciągnąć druty usztywniające na górze i dole siatki i będzie cacy
Zrobiłem też kawałek chodniczka, dzięki czemu od furtki do domu można przejść nie uwalając się błockiem po deszczach Niestety, nie mam jeszcze foteczek - spróbuję je niedługo sporządzić.

Zamiast tego pokażę Wam, jakie piękne okazy z rodziny pajęczaków rosną u nas Przy okazji widać kawałek płotu z siatką


Pajączek ten jest wielkości ok. monety 5zł i nosi nazwę Tygrzyk Paskowany (lub popularnie pająk tygrysi) - patrz wikipedia. Jest pod ścisłą ochroną w Polsce. W okolicy płotu naszej działki jest ich co najmniej kilka sztuk różnej wielkości (zwykle w ok. monety 50gr, lub 2 zł), co bardzo cieszy, bo znaczy to, że nasze środowisko jest w miarę czyste i zdrowe.

Updated 24-08-2010 at 14:20 by Martinezio

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar annnnulka
    Podobaja mi się te efekty świetlne