dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik budowania i nie tylko

dachówka

Oceń ten wpis
przyszło nam zmierzyć się z dachówką. Wstępne założenia:
- ceramiczna
- płaska
- odcienie szarości i czerni

Pierwotne typy:
1. Creaton Domino - kolor łupka albo szary
2. Rupp Ceramika Turmalin - kolor antracyt

Potem okazało się, że Creaton Domino pojawi się w Polsce dopiero w nowym roku, więc odpadł.
Doszła natomiast

3. Nelskamp Nibra G10
4. Meyer Holsen Piano

Turmalin wychodził ok. 16 500 zł.
Nibra kolor czerń stara angoba lub ciemnoszara angoba wychodzi ok. 15 500 zł, a kolor cynkowoszary angoba szlachetna 18 300 zł.

Jutro powinnam mieć też wycenę z Meyer Holsen. Jest wielce prawdopodobne, że będzie droższa, bo z tego, co wyczytałam, to najlepsza dachówka.

Na dzień dzisiejszy bierzemy pod uwagę Nibrę. Problem tylko z tym kolorem. Najbardziej nam odpowiada ciemnoszara angoba. Namawiają mnie jednak na ten cynkowoszary, bo jest lepsza powłoka, bardziej błyszcząca. Taka dachówka będzie później zarastać i przy okazji deszczu ładnie oczyści się z kurzu. Minus - droższa o ok. 3 tys. zł i trochę się błyszczy.
Stoimy więc przed dylematem - dać więcej za lepszą dachówkę i polubić błyszczenie, dać mniej za to, co się wizualnie podoba, ale ze świadomością kurzu na dachu i zarastania.

Innymi słowy:

angoba czy angoba szlachetna?

Na forum, poza ogólnymi różnicami, nic specjalnie nie znalazłam. Np. interesuje mnie po jakim czasie zarasta taka angobowana dachówka?

kolory są tutaj
http://www.nelskamp.de/pl/menue-link...ibra-g-10.html

(może przerzucić na stronę główną - wtedy flaga polska, dachówka Nibra i G10)

zdjęcia w realu cynkowej i czarnej jakieś dwa wpisy wcześniej
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar jarett
    W realu błyszcząca nibra wygląda jak pomalowana farbą olejną. Takie pewnie złudzenie jak się ją ogląda z bliska, może na dachu byłoby lepiej. Jak dla mnie tylko mat. Co do zarastania to tu jest coś o tym: http://muratordom.pl/budowa/dachy-i-...ch,17_896.html ale zapewne czas jest zależny od okolicy, w której mieszkasz - wilgotności, odległości od lasów, ustawienia dachu względem kierunków świata.
  2. Avatar Spirea
    masz rację, że trochę tak to wygląda, dlatego najbardziej odpowiada nam mat. Lasów w pobliżu nie ma, tylko pola i kurz. A jedna połać skierowana na północ. I podobno w tym problem.