dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

CoDziennik Doroty

Nasz zakątek na Ziemii...

Oceń ten wpis
Nigdy jeszcze nie pisałam dziennika i nie sądziłam, że to zrobię. Po pierwsze to ciężko znaleść na to czas na co dzień, a po drugie... to nawet nie wiem jak się pisze dziennik. Myśl o pisaniu dziennika zaskoczyła mnie samą. Myślę, że wynika to z faktu, że jestem niesamowicie podekscytowana myślą o budowie. Niestety jesień w zanadrzu,a potem zima, a my nawet nie mamy pozwolenia na budowę. Wprawdzie wszystko toczy się i tak bardzo szybko, ale my i tak niecierpliwimy się.
Zakup działki to była najszybsza decyzja w naszym życiu. Trafiliśmy tak zupełnym przypadkiem. Kiedy ją zobaczyliśmy, to oboje wiedzieliśmy z mężem, że to jest miejsce dla nas. Powiem tylko, że do lasu mamy jakieś 200 m, i 10 minut spacerem do morza...
Wprawdzie obejrzeliśmy chyba wszystkie dostępne działki w okolicy, ale żadna nie była w stanie sprostać tej naszej... Kosztowała więcej niż zamierzaliśmy wydać, ale jakoś nie było trudno podjąć tę decyzję. Tak więc pod koniec sierpnia 2010r. staliśmy się właścicielami pięknej działki o powierzchni 1114 m2.
Projekt wymarzony był, ale nie nadawał się ze względu na zbyt wiele przeróbek. Stąd decyzja o zrobieniu projektu indywidualnego na bazie tamtego. W międzyczasie nasza pani architekt, a zarazem kierownik budowy składa wszystkie dokumenty, jakie są na tym etapie możliwe.
Mamy bardzo ambitny plan... Chcielibyśmy zamieszkać w nowym domu na Gwiazdkę przyszłego roku. Mam nadzieję, że jak tylko puszczą mrozy, to ruszymy z budową jak burza. A jeśli uda się zrobić chociaż fundamenty przed zimą, to nie powinno być problemu.
Jeśli chodzi o domek, to mamy wszystko dobrze przemyślane. W końcu, to nie pierwszy dom jaki budujemy. Mam nadzieję, że tym razem unikniemy większych błędów.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar atija
    Nie wiem, czy mogę tutaj pisać.
    Jednakże pozdrawiam i życzę powodzenia.
    Wstaw zdjęcia działeczki
  2. Avatar Dorota_N
    Dzięki