dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Nastrojowa Haga Ani i Marcina

Kombinacje wariacje ...

Oceń ten wpis
Siedziałam i kombinowałam i liczyłam no i stanęło na tym, że jednak pobudujemy się z ceramiki. Nie, nie dlatego że taka jest super, dalej wolę silikaty, ale skoro nasz kochany rząd właśnie ograbił nas z części emerytury, to chociaż wyciągnę ile się da ze zwrotu VAT-u. Czyli poroton Robena (nie ma sensu przepłacać na Wienebergerze, akumulacja ciepła i w jednym i w drugim jest do niczego, a izolację i tak załatwia styropian, na którym nie zamierzamy oszczędzać). Na dach z kolei pójdzie dachówka ceramiczna Robena Monzaplus kolor antracyt. Gdzieś co prawda czytałam że dachówki Robena są kiepskie ale nie napisano dlaczego, więc nie biorę tego pod uwagę Poza tym dla mnie poza kilkoma wzorami (jak karpiówka, mniszka bądź płaska jak tegalit) to wszystkie dachówki są do siebie na tyle podobne że na dachu już nie sposób rozpoznać jaka to. Wymarzona co prawda byłaby antracytowa karpiówka w koronkę, ale jestem realistką
No i teraz siedzę i kombinuję jak wyliczyć ilość materiału do wyceny, może znacie jakieś kalkulatory do ścian, fundamentów?
I znowu zastanawiam się nad kominkiem z płaszczem wodnym. Mam tylko jedno podstawowe pytanie: czy salon 26 m nie będzie się za bardzo nagrzewał od takiego kominka? Większość osób na tym forum ma salony ok. 40 m, więc trudno to porównywać. Zapytałam o to na forum kominkowym, ale odesłano mnie do kąta i kazano przeszukać cały wątek. No pięknie tylko niech ktoś spróbuje przebić się przez 171 stron Dałam radę 20 i nic dla mnie nie znalazłam.
Pewnie więc odpuszczę płaszcz wodny i zostanę przy DGP.
Ciekawe co mi się jeszcze zmieni zanim dobijemy do wiosny.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze