dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Nastrojowa Haga Ani i Marcina

no i po kominku z p?aszczem wodnym

Oceń ten wpis
Skonsultowałam się ze znajomym kominkowcem i uświadomił mi jedną rzecz. A mianowicie kominek wodny użytkowany raz na kilka dni (w naszym przypadku weekendowo) strasznie się syfi, czarna maź obrasta go bez umiaru i żeby widzieć ogień musielibyśmy go za każdym razem czyścić dobrymi (czyli drogimi) płynami. Czemu się brudzi to wiadomo, zimny komin, mokre drewno, dodatkowo wychłodzona woda wyziębia go jeszcze bardziej. Więc trzeba by go odpalać codziennie a w moim przypadku to nierealne. W każdym razie powiedział mi że wszystkie kominki wodne jakie widział były zasyfione do niemożliwości. I to mnie skutecznie zniechęciło, bo nie mam zamiaru być niewolnicą własnego kominka i non stop go odpalać albo skrobać. Więc zostajemy przy DGP. I tyle w tym temacie. Dobrej nocy życzę
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar draconka
    hmm, ciekawa sprawa... mamy kominek z płaszczem wodnym - nie wiedzieliśmy kiedy doczekamy się gazu, więc cały rok (woda ciepła też z kominka) dzień w dzień było palone. Od miesiąca mamy gaz - od tego czasu, rozpaliliśmy kominek ze dwa razy. Z szybą nic się nie dzieje. Brudzi się ona wtedy jak się świństwa wrzuca, zwłaszcza jeśli rozpala się gazetami! Na początku przygody kominkowej to stosowałam ale bardzo szybko dałam sobie z tym spokój i nigdy więcej.
    Syfi się też gdy pali się czymkolwiek innym co czystym drzewem nie jest - brykiety brudzą, eko gorszek to już w ogóle jest jazda itd..
    ale z pewnością nie jest tak (sądząc po moich doświadczeniach) że kominek z płaszczem wodnym brudzi się od nie palenia.
    Zatem zweryfikujcie może jeszcze raz postanowienia, bo taki kominek to na prawdę dobra alternatywa dla innych źródeł ciepła pozdrawiam
  2. Avatar draconka
    a do środków czyszczących polecam - najlepiej dostępne w okresie letnim - płyn do czyszczenia grila jakikolwiek koszt w markecie to ok 3-5 zł , wszystko ładnie schodzi czyli działa dokładnie tak jak te typowe kominkowe z leroya czy castoramy, a te tam kosztują po dwadzieścia kilka pln :/ pzdr raz jeszcze
  3. Avatar cronin
    Dzięki za odzew, bardzo chciałam usłyszeć opinię kogoś kto użytkuje taki kominek, a weryfikujemy nasze postanowienia cały czas, jak widać
  4. Avatar Isildur
    Zainstalowałem kilka kominków z płaszczem wodnym , powiem jedno jeśli pali się twardym drzewem to nie ma większych problemów z zabrudzą szybą a problem zimnej wody rozwiązuje zawór z termostatem