dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

1976pinacolada

pstryczek elektryczek

Oceń ten wpis
W czwartek wieczorem zadzwonił do nas niespodziewanie pan elektryk i zapytał czy poznaczyliśmy na projekcie gniazda, wyłączniki, siłę, lampy, kinkiety ...generalnie wszystko co on będzie robił. Oznajmił ze nazajutrz rano chciałby zaczac prace Po połozeniu młodszego "szkodnika" do spania zabralismy się za burzę mózgow. Siedzielismy do północy i byliśmy lekko przerażeni ilością kolorowych kropek na naszych rzutach. Na szczescie pan elektryk nie padł jak to zobaczył. naniósł swoje poprawki, dorzucił jeszcze pare wyłączników- wg niego niezbędnych, i przystapił do pracy. Poniewaz domek jeszcze nie zamknięty i istnieje grozba kradziezy kabli to swoje prace ograniczył do podkucia i osadzenia puszek. Jakby nie było to coś jest już ruszone i to cieszy

Dzis przy okazji wizyty w OknoPlusie zahaczylismy o rozmowe o roletach zewnetrznych - bedziemy je mieć tylko na dole z uwagi na wole oka. I tu niespodzianka - okazuje się ,że wcale nie musimy przy każdym oknie robić wyłącznika a to znacznie obniza nam koszty inwestycji. Podobno dobrej jakosci wyłącznik do tego celu kosztuje nawet 200zł Teraz rolety steruje sie pilotami - najlepiej dwoma - jeden zaprogramowany na kazde okno z osobna lub na strefy a drugi pilot centralny, zamykający/otwierający wszystkie okna jednoczesnie . Decydujemy sie na rolety,kasety i prowadnice w kolorze okien czyli orzech

W poniedziałek moze we wtorek przyjda panowie "stolarze", którzy będą nam robić podłogę na stryszku bo juz niebawem nastapi instalacja rekuperacji . Trzeba będzie kupić właz na strych i też go zamontować.

W połowie marca - tuz po montazu okien (i drzwi tymczasowych) wejdzie pan instalator od wody i kanalizacji oraz od gazu, po nim pan od centralnego odkurzacza, nastepnie tynki (przełom kwietnia i maja) a potem ogrzewanie podłogowe i wylewki (koniec maja?)

Cieszy mnie ta budowa coraz bardziej. Wreszcie weszła w etap, na którym chcę mieć coś do powiedzenia. Wcześniejsze decyzje - a przynajmniej ich większość- podejmował P.

Jestem potwornie zmęczona dzisiejszym dniem a moze i cały tygodniem. Obiecałam sobie, że położę się dzis wcześniej ale obawiam się ze mi się to nie uda. Odkąd znalazłam to forum i dzienniki to w kazdej wolnej chwili siedzę i czytam I pewnie zaraz zrobie to samo
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar adk
    Ach! Ja mam dokładnie tak samo. Siedzę i czytam. Mąż powiedział, że jeśli któregoś dnia przyjdzie z pracy i wszystko będzie w domu porobione, łącznie z wyprasowanym praniem to znaczy, że komputer się zepsuł.
  2. Avatar 1976pinacolada
    Cytat Napisał adk
    Ach! Ja mam dokładnie tak samo. Siedzę i czytam. Mąż powiedział, że jeśli któregoś dnia przyjdzie z pracy i wszystko będzie w domu porobione, łącznie z wyprasowanym praniem to znaczy, że komputer się zepsuł.

    he,he - dobre! Ja jeszcze muszę w tak zwanym międzyczasie doglądać małego "szkodnika" o imieniu Lena