dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

tommiberry

PNB -ciąg dalszy /Wybór architekta

Oceń ten wpis
Po tygodniu zadzwonilem do ZUD i sie okazalo ze:
-pomimo kilku moich próśb architekt nie wysłał do ZUD danych geograficznych/lokalizacji mojej dzialki emailem w zwiazku z czym moj wniosek nawet nie wszedl pod obrady szanownej komisji
-elektrownia przy wydawaniu warunków przyłaczenia pradu do dzialki nie okreslila gdzie konkretnie bedzie stala skrzynka elektryczna (napisali tylko ze w lini regulacyjnej ogrodzenia) w zwiazku z czym ZUD nie pozwoli na uzgodnienie tego medium do czasu okreslenia przez elektrownie lokalizacji skrzynki, bądź do momentu kiedy projekt przylacza elektrycznego zostanie zlozony do ZUD przez elektrownie (a na to elektrownia ma czas praktycznie do polowy 2012r). Jednak po kontakcie z osobą która projektuje to przylacze ze strony elelktrowni dowiedzialem sie ze ma to byc na ZUD za 2 tygodnie. Co nie zmienia faktu ze wydluzy to otrzymanie PNB o 3 tygodnie.


***************ARCHITEKT***************

Odnosnie architekta powiem ze szukalem architekta przez okolo 3 tygodnie. Finalnie od kogos z forum udalo mi sie uzyskac telefon do obecnego i moge powiedziec ze jest w miare OK.

Ceny od 2 do 6 tys zl za adaptacje projektu gotowego wraz z przyłaczami mediów i wszystkim innym.

Na poczatku powiem ze najlepsze bylo to jak poszedlem do 2 pierwszych architektów i powiedzialem im ze jeszcxze nie kupilem gotowego projektu poniewaz chcialem najpierw skonsultowac go z architektem. Na to obaj architekci za kazdym razem odgrywali taką samą śpiewkę:
-"to sie Panu nie oplaci-lepiej zrobic indiwidualny projekt i wyjdzie Pana taniej" (okolo 7-10tys)
-"Wie Pan jaka to jest wartosc inwestycji? przy takiej inwestycji niech Pan nie oszczedza na projekcie gotowym"
-"Wie Pan jakie to potem pokreslone"
-"Chce Pan miec taki projekt jak inni?"
-"Skoro Pan kupuje projekt gotowy to dlaczego tyle zmian Pan wprowadza"

Konsultowalem mój projekt z 3 architektami ale co chwile slyszalem ze sie czegos nie da, a to nie mozna poszerzyc domu bo trzeba by przerysowywac caly projekt i wtedy placic dodatkowo prawie 2 tys, albo nie mozna podniesc scianki kolankowej. Jednak warto wybrac architekta z doswiadczeniem.

Odnosnie mojego architekta:
-chcial odemnie 800zl za projekt przylacza wody poza działką (jak sie okazalo nie potrzebny-takie rzeczy sie robi na zgloszenie i do otrzymania PNB nie jest potrzebny taki projekt)
-oferowal za 200zl uzgodnienie zjazdu na drogę gminną(sam zalatwilem to w moment, narysowalem na mapce do celów projektówych planowane miejsce bramy i furtki i zlozylem z wnioskiem do gminy-za 1 tydzien mialem gotowe pisemko)
-oferowal zalatwienie PNB za 500zl (kilka telefonów, musialem jechac do dwóch urzędów, teraz jak sie okazalo jeszcze kilka nastepnych telefonów musze wykonac) ale usluga zupelnie zbędna za taką kase(100zl moze bym za to zaplacił).

Do tego jak bym zostawil zrobienie tego wszystkiego architektowi to naopewno trwalo by to dluzej-ja wszystko zalatwiam od razu i dzieki temu w miare sprawnie to idzie.

Dodam jeszcze ze przy wyborze architekta kierowalem sie równiez kwestią aby mogl on od razu byc kierownikiem budowy-za taka usluge chce odemnie 2400zl.

Za jego uslugi zaplacilem 3700zl. Ceny podane przezemnie to ceny brutto-pamietajcie aby zawsze wszystkich wykonawców pytać czy ceny w netto czy brutto poniewaz wielu podaje ceny w netto i jest to dla nich oczywiste.

W piątek uzyskałem pozwolenie na wyciecie kilku drzew-bede musial, te pozwolenie doniesc do urzedu i dolaczyc do PNB.

Ponizej lista spraw które zostaly podobno zalatwione przez mojego architekta za cene podaną powyzej:
-adaptacja projektu +projekt zagospodarowania terenu +zmiany w budynku
-adaptacja instalacji wewnętrznej +projekt instalacji zewnętrznej (na terenie dzialki)
-adaptacja instalacji wewnętrznej + wewnetrzna linia zasilajaca
-adaptacja instalacji co (gaz miejski)
-adaptacja instalacji wewnetrznej (gaz)
-projekt instalacji zewnetrznej (gaz)

Updated 21-02-2011 at 17:47 by tommiberry

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar dorcia s
    Witam: Ja za adaptację gotowego projektu zapłaciłam 2000 + 600 geodeta mapka do celów projektowych. Ten sam pan został kierownikiem budowy za 1000 zł wypłacone teraz i 200 na koniec budowy. Może jeszcze poszukaj?
  2. Avatar tommiberry
    To bardzo tanio-ale juz szukalem. Jesli chodzi o woj.łodzkie to juz jest w miare tanio. Jesli chodzi o adaptacje projektu to pytanie co wchodzilo w zakres prac wykonanych przez twojego architekta.
    Później dopisze co wchodzilo w sklad prac mojego ale na szybko powiem ze:
    -adaptacja projektu
    -plan zagospodarowania dzialki
    -projekt mediów (woda na terenie dzialki, gaz, prad, kanalizacja)-kazdy taki projekt od innego branżowca-tzw.specjalisty
  3. Avatar monia i stasiu :)
    Płaciliśmy 1500 za zmiany w projekcie, 500 mapki do celów projektowych, 300 wytyczenie budynku, 1300 kierownik budowy i 700 badania geotechniczne.
    Jeśli chodzi o architekta, to poszerzał nam budynek, likwidował lukarnę, dorysował taras, likwidacja okien połaciowych i w tym szkody górnicze. No i różne rzeczy jeszcze więc warto pytać, szukać.
  4. Avatar Mona7
    Różnie to bywa. Ja obdzwoniłam z 20 geodetów i żaden nie zszedł poniżej 800 złotych a wręcz takich za tą cenę było może trzech więc naprawdę wiele zależy od terenu tak jak z ceną ziemi
  5. Avatar tommiberry
    Przedewszystkim istotne czy i jakich mediów przylacza robi wam architekt a wlasciwie robią dla niego branzowcy-kazde takie przylacze to podobniez 500zl. Wiec jesli ktos na dzialce ma tylko prąd i wodę to go kosztuje to 1tys. A jezeli jeszcze gaz i kanalize to okoo 2tys.

    Dodalem jeszcze info co wchodzilo w zakres prac tego architekta-edytowalem wpis w dzienniku.