dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

S?odkie budowanie

I się mury pną do góry!

Oceń ten wpis
Zepsuła mi się ładowarka do aparatu, więc na razie nici ze zdjęć
A tak dużo się dzieje...

A deszcz pada i woda leci na podłogę Oj, już by się chciało otulić domek Przykryć dachem, wstawić okna... Żeby nie był taki bezbronny, smagany wiatrem i deszczem...
Coraz mocniejsze uczucia on budzi…

Podpisałam umowę z Ejsmontem na projekt wnętrz na parterze. Fajne mają wizualki na stronie. Ustalam 2D. Na poniedziałek będzie last version (jutro całe biuro leci na Targi Wnętrzarskie do Mediolanu i nasza projektantka ma szukać inspiracji - dobrze się wstrzeliliśmy) i lecimy z kolorkami, czyli to co misie lubią najbardziej

Dzisiaj obejrzałam podłogi - wiedziałam, że ma być orzech amerykański (to taka nierozsądna miłość, jak większość ich w końcu) i wybrałam dostawcę (VIP Parkiet - mają chyba najlepszą cenę i wariant taki, jak mi odpowiada - lita deska, fabrycznie lakierowana, o wielu odcieniach od jasnego do ciemnego - niestety tylko w tonacji ciepłej, choć wolałabym chłodniejszą, ale takowej nie znalazłam

Jutro na budowę przychodzi na rozeznanie i do zrobienia wyceny firma od kominków - chcemy zabudowę portalową - zobaczę co z tego się uda oraz SAIN od tynków - też jestem ciekawa jak wypadnie ocena dotychczasowych prac... Pora spać. Aaaaa.....
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar adk
    Ach jak zazdroszczę...etapu.
  2. Avatar bami
    A co to jest zabudowa portalowa?
  3. Avatar Balbina200
    zabudowa portalowo to taki kominek, który wygląda trochę jak otwarte palenisko.
    Mój mąż chce żywy ogień na żywo, a nie przez szybę, a ja uważam, że to niebezpieczne (szczególnie jak się nie wypali do końca, a pójdziemy spać) i nieekonomiczne, więc planuję zrobić wkład, ale duży i żeby nie było za bardzo widać, że to taki normalny kominem. Nie wiem jak nasi spece sobie z tym poradzą, ale chciałabym, żeby to wyglądało mniej więcej tak - przynajmniej jeśli chodzi o obudowę:





  4. Avatar adk
    ja chciałam jak Twój Mąż otwarte palenisko kominka, ale... wyczytałam że to "chłonie" ciepło z pokoju. Że właśnie nie dogrzejesz tym pokoju, bo kominek otwarty zasysa powietrze z pokoju i efekt jest taki że chłodzi. Tym samym podjęliśmy decyzję, że kominek za szybą (prawdopodobnie) - choć dla mnie to nienaturalne. Co do bezpieczeństwa, można zrobić taką żeliwną "kratkę, barierkę" przed kominkiem dla ubezpieczenia maluchów.
  5. Avatar Balbina200
    Hej adk! Żeby kominek nie ciągnął powietrza z pokoju robi się doprowadzenie powietrza do kominka (w stropie pod kominkiem lub pod stropem). Szczególnie przy reku powinno być. To zwykła rura pcv. I u nas też stanęło na kominku za szybą, ale podnoszoną do góry i chowaną w obudowie, żeby jej nie było widać. Więc jak będziemy sobie siedzieć i cieszyć oczy żywym ogniem to będzie otwarta, a jak pójdziemy spać lub jak będą szaleć maluchy (sztk trzy) to ją zamkniemy. Taki niby kompromis, ale każde z nas będzie mieć (mam nadzieję) to co chciało
    Jeszcze tylko muszę się zastanowić, jak najlepiej zagosodarować to nagrzane powietrze, żeby nie leciało w komin i będzie nieźle