dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom na zboczu

wreszcie

Oceń ten wpis
Ufff. Dawno mnie tu nie było, ale jestem tak sfrustrowana biurokracją i urzędnikami w PL, że nie chciałam tu pisać (znowu) jak mnie wkurza to czy tamto. Wkurza mnie nadal, ale trudno, nie mnie jedną.

Pana z Zarządu Dróg Powiatowych, który zajmował się naszą sprawą trzeba było wydzwaniać od tygodnia codziennie po klika razy, żeby wreszcie napisał jedno zdanie wyjaśniające na temat nieszczęsnego rowu między działką a drogą. W dodatku dostał to zdanie mailem od męża!!!!! aaaaaaaaaaaaaaaa Naprawdę nic tylko być urzędnikiem...
Ale wreszcie udało się mi tak uprzykrzyć mu życie moimi telefonami, że łaskawie wykonał swoje zadanie. Jutro jest oczywiście ostatni dzień na złożenie dokumentów uzupełniających do PnB na wjazd. Już się bałam, że przez tego chłopaczka nie zdążymy. Ale ufff, złożyłam papiery dzisiaj. Na wszelki wypadek przedzwoniłam jeszcze do babki dzisiaj i telefonicznie sprawdziłam czy mam dobrze wypisane wszystkie te papierzyska.

Tak więc czekamy teraz - po raz kolejny - wejdzie mi to w nawyk - na ... ... Pozwolenie na Budowę !!!!!! czego? wjazdu !!!!!
Zobaczymy kiedy pani dostanie to z kancelarii... Czy będzie szło tydzień z parteru na I piętro?

Już się ucieszyłam, że wszystko za nami, pozwolenie i do roboty. Ale nie, nie ma tak łatwo. Dziewczyny już mnie na blogu uświadomiły, że jeszcze 2 papierki. Ale jak sobie poczytałam, co jeszcze muszę zrobić, żeby mi w końcu pozwolili wybudować ten nieszczęsny zjazd to mnie zalała krew. Matko co za biurokracja !!!! Uzgodnienia z ZUD, z policją, inżynierem ruchu, ZDP. Organizacje ruchu, zezwolenia, pozwolenia - to wszystko chyba tylko po to, żeby uzasadnić tak dużą ilość urzędników w Polsce.

Kto Wam robił projekt organizacji ruchu? I ile Was to kosztowało?

*****

A teraz z milszych wiadomości wreszcie nie pada i zaraz biegnę kosić trawkę. Dopiero teraz bo rano pobrania krwi z dziadkiem i ciocią (pielęgniarki były dzisiaj wyjątkowo powolne - 5 osób w 1 h), potem bieganie po urzędach, potem załatwianie spaw urzędowych dla dziadka i tak zeszło pół dnia...

A w piątek lecę po uprawomocnienie PnB na dom .
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze