dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dziennik budowy al.g.

DZIENNIK BUDOWY al.g.

Oceń ten wpis


Uploaded with ImageShack.us

Największa jednak "wpadką" naszych budowlańców; zarówno majstrow, jak i kierownika budowy było to, że nie zostawili większych otworów okiennych dla rolet! Otworki pozostawili nam takie, dokładnie jak w projekcie, mimo, iż od samego początku ogłaszałam wszem i wobec, po prostu każdemu, kto tylko zechciał mnie w danej chwili słuchać, że "rolety będą "schowane", OCZYWIŚCIE!" No i teraz niestety czeka nas wycinanie nadproży i przesuwanie ich odpowiednio wyżej: w salonie puszka ma mieć 22 cm wys , a pozostałe 18... strasznie dużo roboty i straty materiału z tego tytułu bedziemy mieli...
Może i zostawiłabym to jak jest, ale przez kolejne "małe niedopatrzenie" majstra mamy strop na wys 282 cm, z tego ok 50cm wys ściany nad oknami- to jest już i tak bardzo dużoooo! Gdybym do tego dołożyła tą puszkę z roletą to niestety wyglądałoby to strrrasznie źle... szczególnie, że wys okien zdecydowanie by się zmieniła...uhh Strop jest tak wysoko, gdyż majster nie wiedział, że na ściany nośne położone jeszcze będą kształtki keramzytowe, które "podniosą" nam ściany o kolejne 10cm! A trzeba przyznać, że gdy skończył murować na wys 262cm pytał czy dawać kolejną warstwę całego pustaka, ciąć na pół, żeby wyszło mniej więcej jak w projekcie te 275, czy też "zostawić jak jest, czyli 262?" ...Kazałam ciąć bo nie chciałam mieć niskiej norki niczym Bilbo w Shire , ani wysokiego "stropu kościelnego"...i pocięli...i teraz mam za wysoko. Tak sobie myślę, że może dam więcej styropianu w posadzkę, to nie będzie tak źle... Zobaczę jednak na ile mogę sobie pozwolić dopiero gdy się nieco lepiej zapoznam z wymiarami otworów drzwiowych...żeby nie trzeba było i tych nadproży przypadkiem podnosić...



No, ale żeby nie było, że nasi majstrowie to jakieś "papudroki"! nie, Wszystko robione jest bardzo dokładnie i solidnie, a na budowie panuje ład i porządek, na ile to w danej chwili możliwe... no, i dogadać też się jakoś idzie Tutaj widać ich akurat podczas wylewania stropu...


Uploaded with ImageShack.us

Ogólnie to nie o ekipę przecież mi chodziło podczas robienia zdjęc na budowie Bardziej mi zależało na uchwyceniu estetyki wykonania:
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze