dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Recykling 60-latka z plusem

Kontrola PINB...

Oceń ten wpis
Tak, tak... mam zmyślnych i na swój sposób życzliwych sąsiadów, dzięki którym miałam na głowie kontrolę PINB. 20 sierpnia (po południu) dostałam pismo z Urzędu, z nakazem wstrzymania budowy natychmiast i wyznaczoną datą kontroli. 24 sierpień miał być sądnym dniem dla mnie. I był.

Cóż... sąsiedzi w swoim doniesieniu „na piśmie” znacząco podkreślili, że ja nie robię drobnych remontów domu (na co miałam plany i pozwolenia), tylko zaczynam robić nielegalną przebudowę i rozbudowę. Oczywiście, z tego tytułu wycofali swoją zgodę na drzwi wejściowe na strych, w dość dziwny sposób to uzasadniając. Czyli, wycofali zgodę na zamianę okna na drzwi i postawienie metalowych schodów. Stąd się wzięła w piśmie ta cała klauzula wstrzymania budowy natychmiast, czyli do wyjaśnienia sprawy.

Przyznam szczerze, że zdrętwiałam, kiedy przeczytałam to piśmidło.

Szanowna Komisja przyjechała, zobaczyła to co zobaczyła, spisała protokół i sobie pojechała. Jedyną karę, jaką dostałam, to słowny nakaz przywrócenia szczytu (od strony sąsiadów) do stanu pierwotnego - czyli, wyjęcie drzwi, wstawienie okna i usunięcie schodów.
Dla mnie osobiście, to żadna kara, gdyż to całe zamieszanie mogło się zakończyć zupełnie inaczej. Dla mnie, zakończyło się ono tak, jak zakończyło, jednak smród po sąsiadach został i co gorsza - rozchodzi się nadal. Jednak, to już ich problem, a nie mój.
Nic mnie tak nie dotknęło, jak ta cała praca włożona w to wszystko. Nie szkoda mi już w zasadzie zniszczonych drzwi, tylko szkoda mi Pomagiera, bo to on się tu najbardziej napracował. A za to bystrzy sąsiedzi mi słono zapłacą... po prostu, odechce im się tego okna, za którym tak bardzo zatęsknili... oj, odechce się...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar GalusieMM
    Zemsta jest słodka ... i jak deser - najlepiej smakuje na zimno
  2. Avatar Mona7
    Boże ludzka zawiść i złośliwość jest okropna, bardzo mi żal, że masz takich sąsiadów
  3. Avatar agatka2106
    Ja sprawdzilabym przepisy i wydala na prawnika, skoro raz sie zgodzili to jak moga zmienic zdanie? Teraz niech placa za wstawianie i wystawianie. Ludzie sa okrutni, zazdroszcza ze ktos ma cos nowego, innego. Teraz to okno otwieraj na osciez i puszczaj dosco polo caly dzien jak idziesz do pracy cobys Ty nie musiala sie meczyc
  4. Avatar kardamina
    Cytat Napisał GalusieMM
    Zemsta jest słodka ... i jak deser - najlepiej smakuje na zimno
    i będzie słodka - przynajmniej dla mnie a, czy im będzie smakować? nie interesuje mnie to
  5. Avatar kardamina
    Cytat Napisał Mona7
    Boże ludzka zawiść i złośliwość jest okropna, bardzo mi żal, że masz takich sąsiadów
    Sąsiadów się nie wybiera... spokojnie... nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło
  6. Avatar kardamina
    Agatko, mam swoje plany względem sąsidów...
    - zaczynam się zastanawiać, komu wyjdzie na dobre a komu zaszkodzi ten cały popaprany paszkwil
  7. Avatar Mona7
    Opisuj zaraz jak coś się wyjaśni bardzo jestem ciekawa jak im nosa utrzesz
  8. Avatar kardamina
    Ok nie ma sprawy...
    Właśnie czekam na pismo z Urzędu. Jeśli tylko je dostanę, to zaraz pobiegnę do mojego adwokata - niech kobietka ma zajęcie jest dobra w odszkodowaniach "za poniesione straty" - ja takowe poniosłam. Poza tym, w donosie sąsiadów (czytałam to ich piśmidło) była wzmianka o nielegalnej przebudowie i rozbudowie. A, to już jest pomówienie i oszczerstwo - to też jest karalne
  9. Avatar agatka2106
    Koniecznie daj znac po wyjasnieniu sprawy, na razie powstrzymaj sie z komentarzami. Wielu stracilo bo za duzo tu powiedzialo. Pozdrawiam
  10. Avatar R&K
    ja tez miałem nadzór budowlany na głowie przez sąsiadów .... na początku byli mili etc ... a później ... ehh szkoda gadać - pisałem o tym w dzienniku .... a teraz.... nie odzywają się do mnie bo NB nic mi na szczęście nie zrobił - ale oczy mam teraz dookoła głowy i nie zrobię niczego na skróty lub bez papierka ... niestety
  11. Avatar kardamina
    Agatko, nie zamierzam tu zdracać szczegółów postępowania jakichkolwiek spraw, a to co napisałąm wyżej, to... nawet, gdzyby któreś z nich czytało, to chyba zdają (i zdawali wcześniej) sobie sprawę z konsekwencji swej "życzliwości". musieli... a jeśli nie, to już ich problem.
  12. Avatar kardamina
    DomkuPasywny, i tak trzymaj dalej. Bo ludzie są, jak... no... w oczy patrzą, a doopę rąbią
    Poczytam Twój dziennik - to zobaczę, jakie kwiatki Ci sadzili sąsiedzi