dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

KAMEA - kto kogo wykończy

Bud?etowanie

Oceń ten wpis
Ponieważ wprowadzam się na święta - trzeba przyspieszyć robotę - to przygotowujemy się do kładzenia dachówki:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0117a.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	80887

o dachówce za chwilę, a na zdjęciu rzecz ważna: brama

I tu kilka chwil o założeniach. Każdy, łącznie z moim kierownikiem budowy mówił mi o tym, że to co sobie założyłem należy przemnożyć X1.5, a jeśli jestem mniej świadomy życia - to X2. Nie jest tak źle, jak na razie nie jest tak źle - pomyliłem się o 10%. Oczywiście na moją niekorzyść - czyli w górę. Chociaż z drugiej strony - nie poszedłem na żaden kompromis jakościowy. Czyli na polski - kupowałem zawsze to co mi się podobało. Można się pewnie było zmieścić w budżecie biorąc towar troszkę gorszy, czy trochę tańszy.
0 kompromisu. Chociaż jestem świadomy tego, że ten dzień jest tuż za rogiem.

Wracając do bramy i do mojego budżetu.
Wyszacowałem, że szeroka 5m brama + ładne drzwi wejściowe 7000zł.
To się nie da.
Jakościowo dobra bramaod 6000 w górę, a drzwi wejściowe - takie w moim guście - za 8000 znalazłem, i to netto.

Kupiłem bramę Krispola w kolorze stolarki okiennej z napędem Hormanna, taki miksik - jak twierdzi sprzedawca bardzo zgrany i rozsądny.
Krispol ma wzmocnienia bramy, za które H. każe sobie dopłacić - tu sa w cenie.
Mój ulubiony V. a właściwie ich dystrybutor nie stanął na wysokości zadania - zaproponował mi bramę Wiśniewskiego za 7300, Krispol z 2 pilotami - 6300.

Co zaś do drzwi wejściowych - na razie stoją chińskie jednorazówki za 400 zł, wrzucę je sobie gdzieś do piwnicy, a drzwi - po długich pposzukiwaniach będą za około 3000 ( czytaj ponad 3000).

I tak się własnie budżet rozjeżdża.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Spirea
    Z fotki widać, że jesteś dopiero przed etapem, gdzie się te ceny mocno zaczną rozjeżdzać od kosztorysu.
    Na moim przykładzie - brama 5000x2250 - 7300 zł, drzwi 3100 zł.
  2. Avatar R&K
    u mnie brama 2x mniejsza i cena tez
    ale drzwi za to beda 2x drozsze