dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Budowanie Sfinksa

SSO na 99%

Oceń ten wpis
Na budowie na razie nic się nie dzieje. No nie tak całkiem. Ponieważ w okresie długiego weekendu trochę podziałałem. Ale były to prace głównie porządkowe polegające na uprzątnieciu góry śmieci po dachówkach czyli folii, taśm oraz resztek pozostałych po więźbie.
Została mi jeszcze część z przodu domu przy garażu do uprzątnięcia. Zrobiłem z palet taki prowizoryczny śmietnik i na razie folia i tasmy pod paletach z dachówkami tam ląduje.
Z robót dachowych zostało do zrobienia montaż 2 trójników gąsiorów, 1 dachówki z kominkiem wentylacyjnym i 9 dachówek podstawowych, zaprawkę do ciętych dachówek w koszu oraz płytę przykrywającą komin a tu na dowód zdjęcia:

Komin juz obrobiony brakuje tylko płyty przykrywającej


Zatem można powiedzieć że stan SSO jest osiągnięty na 99%
Jak tylko brakujące materiały zostaną sprowadzone przez hurtownię to dachowcy w 1 dzień skończą dach.

Obecnie czekamy na wycenę okien i bramy garażowej z 2 firm a także przygotowuję schemat rozprowadzenia rurek odkurzacza centralnego i rur spiro do wentylacji mechanicznej.
Plan działań obejmuje zatem:
1. zamówienie okien i bramy garazowej
2. rozplanowanie i zakup kanalizacji w kuchni, łazience, wc i pralni
3. rozplanowanie i zakup elementów instalacji odkurzacza centralnego
4. rozplanowanie i zakup elementów instalacji wentylacji machanicznej
5. montaż okien i bramy garazowej oraz drzwi zewn. (tymczasowych)
6. montaż instalacji wod - kan (wykonanie własne)
7. montaż instalacji elektrycznej, tv, alarmu (elektryk)
8. tynki
9. podłogówka
10. wylewki
11. montaż POŚ

Pierwsze 4 pkt w styczniu reszta jak się da najszybciej
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060255.jpg
Wyświetleń:	3303
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	94052   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060257.jpg
Wyświetleń:	3294
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	94058  
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar koka1
    Gratuluję! Znam skądś te 99% SSO
    Plany ambitne, toteż u progu Nowego roku, życzę rychłej ich realizacji.
    (i Wam, i sobie).
    Wszystkie punkty do zrobienia mamy zbieżne, tyle, że nasze poza 8, 10 i 11 - we własnym zakresie, "tymi ręcyma" mojego kochanego Inwestora.
    Pozdrawiam.
    Updated 08-01-2012 at 21:49 by koka1
  2. Avatar R&K
    ambitnie
    a elewacja i ocieplenie dachu/ stropu ?? kiedy i kto ?
  3. Avatar rewo66
    Cytat Napisał R&K
    ambitnie
    a elewacja i ocieplenie dachu/ stropu ?? kiedy i kto ?
    Ocieplenie stropu po tynkach i wylewkach jak będę robił sufity k-g a elewacja no cóż myslę że w sierpniu mam wtedy urlop. Styro położymy sami no może jeszcze siatka i grunt. Ale tynki to dam wykazać się jakiejś ekipie.
  4. Avatar rewo66
    Cytat Napisał koka1
    Gratuluję! Znam skądś te 99% SSO
    Plany ambitne, toteż u progu Nowego roku, życzę rychłej ich realizacji.
    (i Wam, i sobie).
    Wszystkie punkty do zrobienia mamy zbieżne, tyle, że nasze poza 8, 10 i 11 - we własnym zakresie, "tymi ręcyma" mojego kochanego Inwestora.
    Pozdrawiam.
    Dzięki. Nad podłogówką też się zastanawiam czy nie zrobię jej sam ale obawiam się iż mi czasu braknie a przedewszystkim wydłuży budowę a ekipa zrobi to w parę dni. Pożiwiom uwidiom.
  5. Avatar R&K
    wszystko tak naprawdę to kwestia czasu ... ja wiele też bym nawet chciał robić tylko czasu brakuje , w poprzednim mieszkaniu rozprowadzenie wody sam robiłem - żadna filozofia ... poddasze jak się wkurzę to sam zrobię łącznie z KG , wełna się kładzie ... później folia, stelaż i KG
  6. Avatar rewo66
    No właśnie wszystko to kwestia czasu. Zrobienie czegoś samemu powoduje satysfakcję, oszczędność kasy ale kij ma dwa końce czyli kosztem czasu trwa to zdecydowanie dłużej szczególnie gdy jedynym pomocnikiem jest żona.