dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Budowanie Sfinksa

Przyszła zima!!!

Oceń ten wpis
Jako że wczoraj na budowie nie byłem. Po pracy to mi się już nie opłacało jechać i oglądać po ciemku bleeee. Otrzymałem tylko info telefoniczne od wykonawcy że skończone.
Więc dzisiaj nie wytrzymałem mimo zimowej aury (nie sądziłem że ta franca jest taka szybka) z samego rana udałem się na budowę coby samemu napawac się widokiem domku.

Napawanie się trwało ok. 5 min. i trzeba było się wziąść do pracy skoro już się przyjechało.
Zabiłem dechami otwór na przyszłe drzwi tarasowe z sypialni i zacząłem zabijać otwór na drzwi tarasowe z salonu gdy naraz przyszła taka zamieć że nie widziałem z domu blaszaka który jest w odległości 20 metrów. Zmieniłem więc miejsce prac na wnętrze domu konkretnie zaznaczałem sobie miejsca na wypuszczenie kanalizacji pod zlewozmywak i zmywarkę w kuchni oraz kibelek i umywalkę w wc, pomierzyłem i wypisałem potrzebne rurki i kształtki do kupienia (dobrze że wziąłem ołówek długopisy odmówiły współpracy). Wytrzymałem do 14.00 brrrr zimno już było.

Jutro jadę też dokończę ten otwór na drzwi tarasowe z salonu i zakryję jeszcze otwory okienne w salonie i jadalni bo też nawiewa przez nie trochę śniegu.

Na przyszły weekend zakryję okno w kuchni i w pom gospodarczych oraz okno garazowe i otwór na bramę garażową. Pozostanie sprokurowanie jakiś pseudo tymczasowych drzwi wejściowych i będzie taki pseudo SSZ.
Jesli chodzi o fotki jak tylko nakarmię bakterie od aparatu to postaram się przerzucić je na kompa i wkleić do tego postu przez edycję
Teraz fotki:
Zakrywanie otworu z sypialni



Nasza ulica osiedlowa na której jesteśmy tylko my i sąsiad widoczny w oddali.


Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060276.jpg
Wyświetleń:	3451
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	95527   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060277.jpg
Wyświetleń:	3446
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	95528   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060279.jpg
Wyświetleń:	3427
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	95529   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060280.jpg
Wyświetleń:	3408
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	95530  

Updated 14-01-2012 at 22:06 by rewo66

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Mona7
    Podziwiam my tylko drzwi zatkaliśmy reszta została na ten straszny śnieg, a taką miałam nadzieję, że tej zimy nie spadnie. I co tu teraz robić zalepiać czy czekać do tego 7 lutego na montaż okien
  2. Avatar rewo66
    Trudno powiedzieć zima podobno ma teraz trochę potrzymać przez parę tygodni. U nas okna będą montowane pod koniec lutego lub w pierwszej połowie marca więc stwierdziłem że musze zakryc te otwory bo mi śnieg nawiewał do środka. Boję się że mi się zaspy porobią w środku a jak to zacznie się topić to wszystko pójdzie w chudziak. Dlatego zakrywam otwory.
    Jak będzie duży mróz w zaplanowany dzień montażu to i tak będziecie musieli przesunąc termin montażu.
    Zakryjcie chociaż tylko folią te otwory przez które nawiewa najwięcej śniegu.
  3. Avatar Mona7
    No chyba będziemy musieli tak zrobić. Co do montażu to mam nadzieję, że śnieg i mróż dadzą sobie na wstrzymanie bo naprawdę chciałabym je zamontować
  4. Avatar R&K
    dobrze nie będzie - pogoda 16 dniowa dla Rzeszowa - do 30 stycznia średnio -1/-2 /
    w nocy średnio w przyszłym tyg -5 w kolejnym -10
  5. Avatar ludwik_13
    U nas wykonawca SSO zamknął okna folią na odchodnym. Wytrzymała nawet ostatnie wichury. A jak wczoraj bylismy na budowie, to w środku było po raz pierwszy w historii cieplej niż na zewnątrz. Aby do wiosny.
  6. Avatar koka1
    Wasz dylemat, mnie również nie obcy. Co prawda nie widziałam jeszcze mojej budowy przykrytej białym puchem, bo ostatnio mi nie po drodze, wręcz w inną stronę mnie ciągnie. Nasze otwory okienne są niczym nie zabezpieczone, wciąż czekamy nasze umowne 7 tyg. na montaż okien. Ze wszystkich dotychczasowych sygnałów wynika, że w najbliższym, bądź następnym tygodniu uda się dom zamknąć.
    16-dniowa wykazuje w naszym regionie temperatury w okolicach 0, tylko 22.01 ma być -5. Ale jak znów zawieje, to wszystko może się zmienić.
    Także z odpowiednią pianą montażową, myślę, że montaż raczej powinien się odbyć, mimo śniegu i lekkiego mrozu.
  7. Avatar Mona7
    Ja nawet tak o mróz się nie boję wystarczy odpowiednia piana bardziej o śnieg przy intensywnych opadach raczej mała szansa na montaż
  8. Avatar koka1
    Cytat Napisał Mona7
    Ja nawet tak o mróz się nie boję wystarczy odpowiednia piana bardziej o śnieg przy intensywnych opadach raczej mała szansa na montaż
    U nas (na razie) nie zawiewa, wybraliśmy się dziś z dziećmi na sanki i porażka, śniegu, co kot napłakał, jakiś 1 cm i to jeszcze rozjeżdżony.. A 10 km od nas, w miejscu naszej budowy, pogodynka donosi, że jeszcze cieplej. Na razie chętnych do odwiedzenia - brak
    Mam nadzieję, że damy radę z tym SSZ