dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

maciek_jedlicze

rododendronach 2 lustrzane odbicie

Oceń ten wpis
Witam
Razem z małżonka budujemy rododendronach 2, domek ma stanąć na podkarpaciu w pięknej malowniczej krainie koło Jedlicza :]
Może i nie mam racji ale założenie takiego dziennika budowy ma być po pierwsze pamiątką jaką zostawię podczas budowania, może kiedyś moje dzieci to znajdą i przeczytają jak to powstawał ich rodzinny dom:] http://dilx.wrzuta.pl/audio/aI9dEPfY...t-rodzinny_dom . Bo to dla nich się robi i dla siebie żeby mieć swoją „dziuple” . potem będąc już na zasłużonej marnej ręcinie w zimie przy kominku …… z żoną, dziećmi, wnukami i ….. będziemy wspominać co to stary wypisywał No trochę mnie poniosło. Wracając do tematu dlaczego: po prostu nie będę owijał w bawełnę szukam również pomocy w kwestii dobrania materiałów rozwiązań bo nie codziennie buduje się dom. Wiem jak człowiek szuka projektu przewraca kilogramy katalogów, gazet znajduje dom i co? I tu pojawia się kolejny problem na zdjęciu wszystko cacy tylko jak to wygląda w rzeczywistości czy funkcjonalny ………… dlatego, będę się starał wklejać i komentować żeby inni nie popełniali tych samych błędów 
Rododendrona mamy zamiar wybudować w roku taki plan mamy ale jak wyjdzie czas pokaże może nie czas tylko $$$$$ jak na razie potrzeba Wiele zapału, dużo wyrzeczeń , mnóstwo pracy.
Tagi - katalog słów kluczowych: rododendronach 2 lustrzane odbicie Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

Strona 1 z 5
  1. Avatar maciek_jedlicze
    Ta hatka puchatka będzie zburzona i na tej działeczce stanie nowy domek. Rodek ma być przesunięty bliżej wjazdowej drogi żeby zyskać więcej miejsca od strony nasłonecznionej gdzie potem będzie taras.

    Problemy ze wstawieniem fotki jak opanuje to wkleje
    Updated 26-02-2012 at 20:42 by maciek_jedlicze
  2. Avatar rutki
    Witamy i powodzenia!
  3. Avatar maciek_jedlicze
    rutki
    Dziękujemy, patrząc na stan waszego domku chcielibyśmy już być na takim etapie. Powodzenia
  4. Avatar maciek_jedlicze
    Mam takie głupie pytanie jak wkleić fotkę ???? żeby była widoczna miniatura
  5. Avatar maciek_jedlicze
  6. Avatar maciek_jedlicze


    hatka puchataka, domek mojej babci na tym miejscu stanie nowy p/w
  7. Avatar maciek_jedlicze


    a oto zmiany w projekcie
  8. Avatar Mona7
    Witamy wśród miłośników domkowych i życzymy powodzenia
  9. Avatar R&K
    w projekcie jak widze 4 lub 5 kominów - na 200% szedł bym w WM - wyjdzie w takiej samej cenie lub nawet taniej a z pewnościa skuteczniej , pytanie gdzie jest południe? bo widze ze drzwi tarasowe zmiejszone ? wykusz niepotrzebnie powiekszony = wieksze straty ciepla , pod kominek zrobcie rure z zewnatrz
  10. Avatar maciek_jedlicze
    Cytat Napisał R&K
    w projekcie jak widze 4 lub 5 kominów - na 200% szedł bym w WM - wyjdzie w takiej samej cenie lub nawet taniej a z pewnościa skuteczniej , pytanie gdzie jest południe? bo widze ze drzwi tarasowe zmiejszone ? wykusz niepotrzebnie powiekszony = wieksze straty ciepla , pod kominek zrobcie rure z zewnatrz
    Witam R&K w projekcie jest 3 kominy jeden w pomieszczeniu gdzie jest kotłownia tam będzie komin fi 200 pod piec węglowy i w tym samym pionie drugi fi 180 na gaz może będą lepsze czasy to od razu będę miał już gotowy plus wętylacyjne do łazienki dół i góra, garaż, kotłownia, garderoba. Trzeci komin będzie tam gdzie jest ścianka koło kuchni tam będzie kominek fi200 + 2 wentylacyjne, likwiduje komin tam gdzie był standardowo w projekcie ten komin jest wymazany gumką;] Nie wiem czy kierownik zgodzi się na likwidacje tego komina bo jak nie to musi być tam komin wentylacyjny tak jak w oryginalnym projekcie. Wykusz powiększam ( o 40 cm ) ze względu żeby zyskac więcej miejsca na stuł. Chce żeby było troszkę więcej miejsca miedzy kominkem a stołem. Drzwi tarasowe będą powiększone tylko bardziej przesunięte do sciany pokojowej. Słoneczko jak wstaje to oświetla cały salon a południe jest tam gdzie wykusz czyli cały dzień słońce w domu.
    Myślę że będzie git proszę powiedz czy teraz to ma sens.
  11. Avatar maciek_jedlicze
    A kominy będą systemowe ocieplane, jak liczyłem wyjdzie mnie 5,5 tys za wszystkie kominy +wentylacyjne ceny z allegro
  12. Avatar Mona7
    5,5 tyś z robocizną czy nie? Nie pamiętam ile mnie miała wentylacja zwykła kosztować czyli grawitacyjna z kominami ale raczej więcej. Ja generalnie jestem przeciwniczką wentylacji grawitacyjnej w nowych domach szczególnie jeśli buduje się dom choć w części energooszczędny. Każdy jednak lubi coś innego. Zanim jednak na coś się zdecydujecie pobuszujcie trochę w necie ja kiedyś w ogóle nie wiedziałam, że jest coś takiego jak wentylacja mechaniczna. Nie robię wprawdzie z GWC bo nie mam teraz na to kasy ale sama WM uważam że też jest dobrym rozwiązaniem
  13. Avatar maciek_jedlicze
    Mona7
    To jest cena bez robocizny kominy mam sam stawiać. Muszę troszkę poczytać o mechanicznej wentylacji ale sam nie wiem. U mnie jest Taki sam problem jak u Ciebie-- kasa
  14. Avatar R&K
    centrala Jan-Gaz 350 ok 4000-4500 zł inne materiały max 2 tys - robocizna - w zaleznosci czy sam wykonasz czy nie - komin ograniczasz tylko do 1 spalinowego ktory moze byc w rogu pokoju przy PG , drzwi do łazienki przesuwasz i problem z glowy - choc to chyba nie do konca tak moze byc bo tam niedaleko masz wejscie do domu ....
  15. Avatar Mona7
    Jeśli potrafisz sam komin postawić to tym bardziej chyba WM hihihi bo ja akurat zarówno komin (mamy jeden z kominka) jak i WM musiałam zostawić specjalistom nie moja bajka za to na innych rzeczach robiąc rodzinnie oszczędzam Kasy nam jak to chyba wszystkim budującym strasznie brak R&K też sam dobrze wie jednak z mężem zdecydowaliśmy że w tych kwestiach w których zmiana będzie albo utrudniona albo niemożliwa lub coś co wymienia się rzadko robimy to co lepsze dlatego wybraliśmy dobry pustak i tak samo WM czy okna. Poczytaj sobie bo myślę, że jak stawiasz komin to i WM zrobisz sam jak tak patrzę jak u nas to robią to wystarczy pamiętać o kilku zasadach. Zawsze pewnie też można z firmą się umówić że sam ciągniesz kujesz a oni tylko podłączają i regulują. Podobno grawitacyjna działa różnie w zależności od pory roku i też nie sprawdza się dobrze przy nowoczesnym budownictwie gdzie bardzo ograniczasz jednak mostki termiczne. 30 lat temu domy nie były tak szczelne jak teraz więc i taka wentylacja wystarczała bo były dodatkowe miejsca nieoficjalnej wentylacji Ale tak jak mówię nie jestem specjalistą poczytałam i wybrałam WM z rekuperatorem. Płacę pewnie sporo bo 16 tysięcy (urządzenie, rury, wyjścia, sterownik itp czyli całość z montażem). Będę jednak spokojniejsza a po prostu z czymś innym poczekam przy wykończeniu no i w paru kwestiach pójdę na tak zwany kompromis. Wiadomo nikt z nas nie ma worka bez dna a przynajmniej 90 procent osób i zawsze trzeba coś kosztem czegoś robić. Takie życie

    ps. domek mi się bardzo podoba i jak dla mnie wykusz powiększony to dobry pomysł pędzie więcej miejsca na krzesła. Moja koleżanka ma tak mały, że zawsze krzesłami obijają ścianki
  16. Avatar maciek_jedlicze
    Czeka mnie dluga lektura jeśli chodzi o wentylacje wymuszoną. Hmmm
  17. Avatar maciek_jedlicze
    Dość długo mnie nie było;/ za dużo pracy a po pracy to człowiekowi nawet myśleć się nie chce.
    Już za miesiąc zaczynam rozbiórkę drewnianego domu, wszystkie plany zmiany i pozwolenia będą na czas tak zapewniał mnie kierownik budowy (sam czasu nie mam na te papierki bo pracuje w Niemczech, dlatego to powierzyłem komuś kompetentnemu) TUŻ po świetach jak człowiek dojedzie do siebie zaczynamy akcje (oczywiście będą fotki).

    Ostatnio dowiedziałem się że całość mojego domu może wykonać firma od fundamentów aż po sam dach (krycie dachówka) będzie kosztować ok. 40 tys. To jest robocizna. Nie będę udawał ale każdy grosz się liczy. Z kont fachura wyliczył aż tyle kasy nie mam zielonego pojęcia, wiem że wszystko kosztuje ale żeby aż tyle??? Doszliśmy z tatą że jedynie tą firmą wykonam fudamenty, bo na tym etapie będzie trochę jazdy bo nowy domek stanie po części na terenie starego domku. Lepiej dać to komuś niech ktoś to wykona lepiej i szybciej. Samemu to zajęło by o wiele więcej czasu a ja musze się wyrobić do końca kwietnia bo w maju wracam do niemiec (nie mam pojęcia czy się uda? ) koleś z tej firmy powiedział za same fudamenty 3 tys i 50 cm nad ziemią tylko nie wiem czy on liczył koparkę? Koparkę sam zamówiłem u innego czarodzieja który bierze 80zl za dużą i 60zł za mała. Muszę przed świętami podskoczyć do niego i ugadać się co i jak może uda się cos taniej. Murarz też zaklepany wyciagnięcie murów aż po strop będzie kosztowac ok 2300- 2400zł z kominami. Taka cena na naszym terenie to normalne co pytałem się innych majstrów to do 2500 biorą + dopłata do kominów.
  18. Avatar maciek_jedlicze
    Może i pazerą jestem ale jak każdy nie lubie wydawać pieniążków. Dużo rzeczy chce sam zrobić mam bo mam z kim Brat ,ojciec , siostra (co ma więcej pojęcia niż nie jeden fachowiec na budowie hehee tak tak ciotka to o tobie jak to będziesz czytać;] ) wujek zony, szwagry i inni…. Jak sami widzicie jest z kim robić wole swoim dać zarobić niż obcemu. Ale nie powiem niektórych rzeczy nie ogarnę.


    Mam pytanie jaki koszty ponieśliście za szolowanie i wiązanie płyty i za schody interesuje mnie robocizna.

    Jeśli chodzi o wentylacje WM to jestem na „nie” wiem może i nei jestem nowoczesny ale jestem za starymi metodami moja żona uwielbia wietrzyć pomieszczenia czyli mogę powiedzieć z odpowiedzialnością że już mam taki mechanizm ale na dwóch nogach.(kochanie bez obrazy:* wiesz że CIE Kocham:* )
    Przeraża mnie koszt takiego rekuperatora i prąd już nie mówie o serwisie i odgrzybianiu takiej instalacji a WN wykonana prawidłowo powinna dobrze funkcjonować
  19. Avatar R&K
    jak sie czyta takie głupoty to az sie człowiekowi cos dzieje
    WM nie ma nic wspolnego z tym czy ktos jest nowoczesny czy tez nie
    kazda WM bedzie lepsza niz najlepsza WG
    cenowo WM jest porownywalna a czasami nawet tansza od WG - do malych domów mozna kupic rekuperator juz za 2,5-3 tys , pradu żre tyle co NIC - robilem testy z Piczmanem mojej centrali - wyniki w moim DB
    wietrzenie domu przez otwarte okna nie ma nic wspolnego z posiadaniem WM - uzytownicy WM tez to robia !!!
    oszczednosci z tytulu posiadania WM z reku to 3500 kWh - przelicz ile to jest w PLN
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    tak moznaby było bez konca

    stare metody nie musza oznaczac dobrych i sprawdzonych
  20. Avatar maciek_jedlicze
    R&K
    Ok a odgrzybianie takiej instalacji orientujesz się jaki koszt,
    3500kwh to dzienne zużycie.
    Możesz podać cene twojej instalacji zakup rur i rekuperatora robił ktoś ci plan? Zle dobrane rury podobno huczą
Strona 1 z 5