dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wyprawa po marzenia czyli Manika i Łukasz budują swoje gniazdko

Elektryka

Oceń ten wpis
Ten tydzień a raczej miniony tydzień był bardzo męczący i to nic że miałam urwanie głowy w pracy i że mam kosmiczne zakwasy po noszeniu cegieł. Najbardziej napracowali się moi dzielni elektrycy byli naprawdę niesamowici cały tydzień od rana do wieczora walczyli z kablami - no może poza momentami kiedy to mąż gonił mnie z młotkiem i próbował wybić kolejne oświetleniowe pomysły

A oto kilka dowodów na ich ciężką pracę

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120309014.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	105955Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120309013.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	105956Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120309012.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	105957Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120311021.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	105958

Na ostatnim zdjęciu dzielny Pan inwestor i elektryk w jednym Jutro pokażę zdjęcia tego co robiła Pani inwestor żeby nie było, że się obijała
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar rutki
    Mona u mnie ten tydzień upłynął dokładnie pod takim samym znakiem!!! marzę o chwili wytchnienia....ale mimo wszystko postępy cieszą, oj cieszą
  2. Avatar R&K
    fotka nr 1 i 3 jakas masakra ... po co tyle kabelków??
  3. Avatar Mona7
    Fotka jeden po oświetlenie jak dobrze pamiętam schodów ledami, podwieszanego fragmentu sufitu, dwóch oświetleń jadalni, rolet hmmm chyba mi się nie pomieszało w każdym razie oświetlenia do dwóch pomieszczeń i tarasu (dobrze, że kable są opisane) zdjęcie 3 to kable czekające już na podpięcie do rozdzielni z kilku pomieszczeń. Poza tym inteligentny system wymaga dodatkowych kabli więc jest kablowa sieczka
  4. Avatar R&K
    rozwin prosze osatnie zdanie
    co robicie , co spinacie i za pomoca jakiego systemu? cos gotowego? czy samorobka?
  5. Avatar Mona7
    Robimy elektroniczny system w domu coś w stylu domu inteligentnego do którego podłączone będą rolety, alarm, wideofon, zraszac, brama, furtka i coś tam jeszcze. Wszystko robione na bazie sterownika PLC, który działa w połączeniu z internetem steruje się domem z komputera, panelu dotykowego, telefonu lub z TV z połączeniem internetowym. Wchodzi się z tego co wiem przez daną bramkę więc można równie dobrze np. z pracy z kompa coś ustawić. Niestety dokładnie się na tym nie znam. Mój mąż jest elektronikiem i on się tą kwestią zajmuje ja tylko mówię co jak ma działać Robimy sami (kupowane są tylko sterowniki) ponieważ gotowe rozwiązania z cyklu "inteligentny dom" są koszmarnie drogie
  6. Avatar piotrp1
    Pieknie to wygląda
  7. Avatar Mona7
    Ale piszesz serio czy z ironią? Bo szczerze mówiąc takie słowa u Ciebie budzą strach
  8. Avatar R&K
    to podobnie jak u mnie
    narazie glownego sterownika PLC lub podobnego nie kupujemy
    ale wszytsko wyciagniete ejst tak by pozniej tylko go podpiac i moc ewentualnie z takiej funkcjonalnosci kozystac
    narazie tylko robie centralne sterowanie roletami +kilka innych gadzetow
  9. Avatar piotrp1
    Wiesz szczerze mówiąc instalacja rzeczywiście wygląda na elektronika. Z tym że elektronik chyba powinien wiedzieć co to są przepięcia, oraz w jakich odległościach powinno się układać przewody nisko napięciowe (sygnałowe) od silnoprądowych ? Z tego co tu widać nie ma żadnej koordynacji co w eksploatacji będzie skutkować paleniem się elektroniki w najlepszym przypadku.
  10. Avatar Mona7
    No tak też myślałam, że to była ironia. Kable kładą elektronik i elektryk (nie amator tylko robiący to w domkach normalnie) ale oczywiście dzięki za informacje - przekaże zainteresowanym i poproszę też żeby skonsultowali to z szefem elektryki.
  11. Avatar Mona7
    piotrp1 Oczywiście, że i mąż i elektryk wiedzą w jakiej odległości - zgodnie z przepisami 15 cm. Jest tylko jeden mały problem jeśli chodzi o to co napisałeś. Masz niesamowity wzrok bo nikt z nas nie dojrzał tam kabli sygnałowych baaaaaaa... nikt z nas nawet takich kabli jeszcze nie kładł a jeszcze większa baaaaa... nikt ich nawet nie kupował wtedy tak więc skoro na tych zdjęciach je widzisz to chyba mamy jakieś dobre duszki, które nam już położyły kwestia koordynacji hmmm... aż nie wiem co powiedzieć bo wszystko jest zkoordynowane łącznie z tym, że Panowie od alarmu i od TV współpracują z chłopakami, żeby wszystko było w odpowiednim miejscu i z sensem
  12. Avatar koka1
    No gratuluję postępów prac, uwijacie się sprawnie i oby tak dalej
    Normalnie jakaś schiza zaczyna się dziać w temacie elektryki Nasz specjalista musiał dodać subskrypcję DB, bo śledzi je bacznym okiem fachowca Pamiętaj, Mona, uziomy i przepięciówki, to priorytety, bez nich wręcz nie śmiej zamieścić zdjęć, bo zostaniesz obsmarowana okrutnie
    A na poważnie, róbcie swoim stylem i zgodnie z zaleceniami swoich fachowców. Bo to oni będą Wam odbiory techniczne podpisywać.
    Pozdrawiam.
  13. Avatar Mona7
    Taaaaaaaaa uziomy i przepięcia to jedyna droga do sukcesu a nawet jak jakiś kabli na zdjęciach nie ma to można przecież je sobie wyobrazić byle do teorii dopasować. Jedno za co muszę "ekspertowi" pogratulować to rozbawienie mojej ekipy do łez gdy dowiedzieli się, że widzi kable których nie ma. Ja mojej ekipy jestem pewna i wiem, że się znają na tym co robią - zasady z książek w stylu - ile cm ma być kabel od kabla znają na pamięć, kwestia jest tego co gdzie jak się stosuje.
  14. Avatar piotrp1
    Pożyjemy zobaczymy. Wrzucisz kilka fotek jak fachowcy wykonali to powiem co i jak.
  15. Avatar gdamian
    czy mozesz prosze polecic twojego elektryka? [email protected]
  16. Avatar Spirea
    Mona, a ja mam pyt. do drugiej fotki. Co tam będzie, że są porobione puszki w takich odstępach?