dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ja się wykończę (czyli wykańczam dom)

Miało być okno, a będą?

Oceń ten wpis
Dzisiaj wraca temat okna na tapetę. Niech ktoś mi powie, po co mieć jedno okno prawie do ziemi?. Jak można mieć dwa. Już tłumaczę o co chodzi.W południowym boku ściany mamy dwa okna 150x150. Wymyśliłam sobie , że jedno okno to w salonie będzie witryną. Więc poszłam do mojego małżonka i wyłuszczyłam mu nękający mnie problem. Mąż jak to facet, a po co? Ile to będzie kosztowało?, komu to potrzebne? (no chyba wiadomo , nie trzeba wskazywać palcem)MI!!!. Nie byłabym sobą, o nie. Gdybym odpuściła. Zaczęłam od przedstawienia otworu okiennego w samych superlatywach, typu bo ładne, bo duże, bo nowoczesne, bo wpuszcza więcej światła, i tak można bo, bo, bo,……..
Mój małżonek uzdolniony matematycznie, podszedł do tego tematu , w tylko sobie znany sposób i zapytał, a symetria?. Szczęka mi opadła Symetrii mu się zachciewa, martwi się jak to będzie wyglądało, z zewnątrz. Bo okna, tzn. otwory wyglądają teraz tak.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03195.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	116147
Ja powiedziałam, dobitnie. gdzie mam symetrię z zewnątrz domu i jak tam jest ciemno. Bo martwię się tylko środkiem, a taka wizja mi odpowiada. Zauważyłam, że powoli przez weekend, temat okna zaczął u mojego męża kiełkować jak chwasty na wiosnę. Więc pojechaliśmy w niedzielę na działkę by pomierzyć otwór i popatrzyć jak to by wyglądało. Oczywiście ja nie zmieniłam zdania, a mój mąż nie zmienił swojego co do symetrii. Myślał, myślał, aż wymyślił. Trzeba zrobić drugie w tym samym wymiarze.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03195.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	116148
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03195 drugie.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	116149
Więc zadzwoniliśmy do firmy, która będzie nam robić okna. Jak to wygląda kosztowo. Okazało się, że jest mały problem. Okna będą trzy szybowe, do trzech metrów kwadratowych nie ma problemu jest to w standardzie. Jeżeli chodzi o większe, to już jest większa zabawa, wchodzą duże koszty. Bo okno jest naprawdę ciężkie. Więc takim sposobem, sam się rozwiązał problem rozmiaru. I dwie witryny będą 150x200. Czyli będą się kończyć gdzieś 35 cm nad ziemią. Mi to nie przeszkadza, bo okna i tak będą duże. Teraz zaczęłam się zastanawiać jak tu trochę intymności zachować, a nie stracić wizji nowoczesnego okna. I jak pomysłowy Dobromir, siedziałam i w końcu pojawiła się oczekiwana piłeczka. Nie wchodzą w grę żadne firanki. Wiem może dam żaluzję!!. Żaluzje ostatnio nie doceniane, znowu wracają na tapetę. Jako, że pod jednym oknem chcę postawić stół, wypatrzyłam coś takiego w Internecie. Też myślałam by powiesić lampę nad stołem. Całość wygląda super.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	żaluzje w oknach.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	116150
Jak tu nie spełniać swoich marzeń, i pomyśleć że matematyka miała w tym swój udział.
Pozdrawiam
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar agatka2106
    A wiesz ze okno witryna myjesz od zewnatrz? Bo ja zapomnialam i mnie denerwuje teraz
  2. Avatar jossi
    Ja mam na parterze wszystkie okna orpocz przesuwnego 'fixy'. Jedno okno od poludnia ma 2300x 3000m, przesuwka na zachodzie podobnie. Też na początku bałam się tego, ale sobeei myśle że takie okna robią super efekt, powiększają przestrzeń. Myjesz może 3 razy w roku, w zależaności od brudu.. a wyjście na zewnątrz z drabinką to nie problem. Nie musisz przynajmniej myć uszczelek, rowków, które są między oknami, wyciagać zdechłe muchy mnie to strasznie wkurza przy małych oknach w bloku, a co dopiero przy takich gigantach!
    Co do firany to ja bym też nie wieszała. Może z boku jakiś prosty woal który bedzie opadal lekko na ziemie, a żaluzje też dobry pomysł, ale jasne-nie będzie az tak widać kurzu
  3. Avatar doranna
    Cytat Napisał agatka2106
    A wiesz ze okno witryna myjesz od zewnatrz? Bo ja zapomnialam i mnie denerwuje teraz
    A wiem, wiem, ale staram się myśleć o plusach, a nie o minusach. Na szczęście są na parterze.
  4. Avatar doranna
    Cytat Napisał jossi
    Ja mam na parterze wszystkie okna orpocz przesuwnego 'fixy'. Jedno okno od poludnia ma 2300x 3000m, przesuwka na zachodzie podobnie. Też na początku bałam się tego, ale sobeei myśle że takie okna robią super efekt, powiększają przestrzeń. Myjesz może 3 razy w roku, w zależaności od brudu.. a wyjście na zewnątrz z drabinką to nie problem. Nie musisz przynajmniej myć uszczelek, rowków, które są między oknami, wyciagać zdechłe muchy mnie to strasznie wkurza przy małych oknach w bloku, a co dopiero przy takich gigantach!
    Co do firany to ja bym też nie wieszała. Może z boku jakiś prosty woal który bedzie opadal lekko na ziemie, a żaluzje też dobry pomysł, ale jasne-nie będzie az tak widać kurzu
    Te zdechłe muchy to dobry argument, haha. U mnie będą trzy witryny na dole, bo jest jeszcze długa wąska w salonie. co do okna to coś będę musiała wymyślić, bo działka jest nie za duża i intymności zbyt dużej nie ma. Masz racje na jasnych nie widać kurzu.
  5. Avatar jossi
    Zasadzisz sobie wysokie tuje, albo choinki z tej strony przy plocie i nikt Ci nie bedzie zagladac oprzez okno a za nim urosna to oblożysz sobie z tej strony na plocie takie maty slomkowe, zeby Ci nikt nie zagladal, one sa tanie i ladnie wygladaja. Pozniej jak krzaczki urosna to one beda tlem albo slomki sie same 'rozloza' i nie bedzie problemu
  6. Avatar doranna
    Cytat Napisał jossi
    Zasadzisz sobie wysokie tuje, albo choinki z tej strony przy plocie i nikt Ci nie bedzie zagladac oprzez okno a za nim urosna to oblożysz sobie z tej strony na plocie takie maty slomkowe, zeby Ci nikt nie zagladal, one sa tanie i ladnie wygladaja. Pozniej jak krzaczki urosna to one beda tlem albo slomki sie same 'rozloza' i nie bedzie problemu
    Już myślałam o tych płotach lamelowych drewnianych, jest to też jakaś myśl. Bo tuje dopiero zasadzę w przyszłym roku, jak nadsypiemy działkę. Te maty słomkowe to też fajny pomysł. Jeszcze mam trochę czasu to pomyślę
  7. Avatar skowronp
    Jak myślisz o żaluzjach to popatrz też na rolety rzymskie
  8. Avatar doranna
    Cytat Napisał skowronp
    Jak myślisz o żaluzjach to popatrz też na rolety rzymskie
    Rolety też fajna propozycja, mam dużo do przemyślenia