dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Nasz Dom z obrazka :)

15.06.

Oceń ten wpis
Widzę, że dziennik się zaczął jakoś inaczej wyświetlać. Ciekawe dlaczego? Ale to dobrze. Zresztą i tak zastanawiam się nad przeniesieniem go do bloga, bo tu jest mało czytelny.

To było tak nawiasem. Dziś Pan Mąż zamontował furtkę - całkiem niezłe ogrodzenie mamy pustej działki Dostałam swój komplet kluczy i bez tego już ani rusz - nie wejdę! Miał być jeszcze breloczek z napisem "nasz dom" - tak mi zdradził mój mąż - ale nie zdąrzył mi zrobić tej niespodzianki
Ja dziś byłam tylko przez chwilę, dzieci wspinały sie na góry brudnej (jak to ziemia ) ziemi, a ja oglądałam nasz ogród.... Kurcze, ciężki mam orzech do zgryzienia. Wiem, że ci co się budują na pustej działce pewnie nie rozumieją o co mi chodzi, ale ja chciałabym jakoś sensownie zagospodarować dobro, jakim nas los obdarzył - czyli drzewa. Forumowa Nifer już mnie trochę przeraziła - że moja piękna brzoza tuż przy kuchni jeśli przeżyje stawianie domu, to zniszczy nam potem ocieplenie fundamentów i zatka rynny liśćmi (to drugie akurat mnie najmniej martwi), i że jak podniosę teren to uschną mi wszystkie drzewa, a jak nie podniosę to nie zrobię trawnika (za mokro), a podnieść i tak musimy, bo nawet sąsiad za naszą działką ma teraz chyba ze 25 cm wyżej poziom ziemi niż my.
Jestem w kropce Nifer podpowiedziała mi żeby choineczkę przesadzić od brzozy, bo to dla niej nie takie straszne, natomiast brzozą się nie przejmować, bo mam ich dużo, a ta i tak nie zniesie przesadzenia, bo już jest za duża. No mam dużo brzóz. Ale tylko ta jedna rośnie przy oknie, a to całkiem co innego niz pozostałe rosnące gdzieś w oddali...
W dodatku poszłam dziś specjalnie obejrzeć tę choinkę i brzozę, tzn jak przesadzić tą pierwszą a zlikwidować drugą i... no nie mogę. Są po prostu śliczne dla mnie. Strasznie mi żal tej brzozy za oknem...
Skłaniam się ku temu by wynająć jakąś firmę ogrodniczą i sie jej poradzić - nie tylko w tej kwestii, ale w ogóle zagospodarowania naszego ogrodu. Bo ja już wymiękam.

Poniżej zdjęcia naszej pięknej (acz tymczasowej) furtki i moich pięknych (acz nie tymczasowych!!) drzew....
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz 008.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	120514   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz 002.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	103,7 KB
ID:	120515   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz 001.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	102,0 KB
ID:	120522  

Updated 15-06-2012 at 22:28 by marta&robert

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar R&K
    dlaczego korzenie miałyby zniszczyć ocieplenie fundamentów ? jeśli chodzi oto że mogą powrastać w styropian - widziałem u kogoś kto budował dom na płycie fundamentowej i chciał ochronić styropian przed gryzoniami ze obłożył go płytkami/gresem w 3 gatunku - koszt ok 30-45 zł za 1m2 = po problemie

    ja przy domu zostawiłem młodego dęba - rośnie ok 2-2,5 m od domu - jak był robiony fundament 50 cm od drzewa kazałem wykopać rów - poprzez to działanie ucięliśmy wszystkie korzenie drzewa od strony domu - nie wiem na ile to pomoże - z pewnością na jakiś czas ... - za 5-10 lat kontrolnie zrobię wykop i sprawdzę czy są korzenie - jeśli tak znów je odetnę