dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Życzliwy Łoś

drewniana, segmentowa brama garażowa

Oceń ten wpis
Pokazałem raz jedną stronkę żonce www.houzz.com. Okazało się, że zrobiłem to na własne nieszczęście. Ogląda te zdjęcia i mówi: "ja chcę to", "ja chcę tamto" jakbyśmy mieszkali w Ameryce (bo ta strona to właśnie te klimaty). Już nie mam siły tłumaczyć, że te domy to z południa Stanów są i one są budowane pod zupełnie inną strefę klimatyczną.

W każdym razie zobaczyła gdzieś tam taką bramę garażową i mówi: "to chcę".

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brama.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	145599

I teraz weź rzuć wszystko i zrób jej bramę

W każdym razie próbowałem.
Wrzuciłem w gugla "drewniane bramy garażowe" i przeglądam. Znalazłem kilka firm i zacząłem wysyłać im zapytania ofertowe. Niektórzy mówili od razu "nie da się" inni zażyczyli sobie kosmicznych kwot, w końcu dogadałem się z jednym gościem, wstępnie, że da się to zrobić, będzie niedługo w okolicy, podjedzie, zmierzy itp.
No to fajnie myślę sobie, drzwi przed zimą nie będzie, ale przynajmniej będzie brama.
No to czekam trochę. W międzyczasie zrobiły sie wylewki, ostateczne wymiary bramy są, zdzwaniamy się, uzgadniamy, czekam na odręczny projekt bramy. I co?
Przychodzi, ale zupełnie niepodobny do zdjęcia. A było mówione, że sie da. Mejluję do gościa, czekam na odpowiedź - nic. Dzwonię po paru dniach, a on mi coś, że klientów ma, że oddzwoni, a w ogóle, że to chyba sie nieda, a głosik lekko niewyraźny jak po kilku głębszych (gwoli sprawiedliwości było już trochę po 13).

Oczywiście nie oddzwonil, a ja straciłem właśnie nadzieję, że będzie brama przed zimą.

Próbowałem jeszcze skontaktować sie z inną firmą, położoną niedaleko. Właściciel co prawda nie wykazywał dużego zainteresowania kiedy onegdaj do niego wydzwaniałem, ale przyciśnięty do muru, myślę sobie, przycisnę i jego. Ale patrzę w internet - jego strona znikła , kurde, może oszust jakiś myślę i na wszelki wypadek nie dzwonię.

Kolejna firma jest spod Łodzi. Niby niedaleko. Dzwonię. I znowu kicha - robią te bramy drewniane na profilach Normstahla, ale Normstahl jakieś problemy z produkcją ma, przenosi ją gdzieś indziej. Nie wiadomo kiedy wznowią produkcję. Wymiękam.

Gdyby ktoś miał kogoś od drewnianych bram garażowych to plisss dajcie znać.

Aha, drewniane bramy Hormanna się nie nadają. Nie mają żadnego ocieplenia. U = 2.9 - toż to zgroza.

Cześć pracy...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar agatka2106
    Daj znać jak znajdziesz, ja też kieeeeeeeeeeeeeeedyś będę potrzebowała
  2. Avatar adam_los
    A już miałem nadzieję że to komentarz z jakimś namiarem. Oczywiście dam znać jak mi się uda coś znaleźć.
  3. Avatar Zen Po
    Witam, przeczytałem pana opowieść i uśmiałem się co nie miara, czy znalazł Pan już kogoś kto wykona, tudzież już wykonał Panu taką bramę?
  4. Avatar alusia1974
    Ja sie tez usmialam i nasunal mi sie taki maly zarcik,hi,hi-a moze prosciej bedzie zmienic zone???DDDD