dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

poowolutku Kameralny 4

ławy i fundamenty

Oceń ten wpis
zdjęty humus, ławy lane w ziemii, fundament z bloczków i wieniec
dom dość nisko osadzony, od poziomu drogi gruntowej ok 60-70cm
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-06-19_19-07-52.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	170359Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-06-21_11-29-38_02.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	170360Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-07-07_10-06-53.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	170361
jako, że lubię czasami majsterkować przy samochodzie, dodałem kanał pod jednym stanowiskiem w garażu
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar anku66
    Witam,oglądając Twój dziennik zauważyłam,że daliśmy ciała żeby to inaczej nie nazwać, zapomnieliśmy o kanale w garażu,mąż nie jednokrotnie potrzebował kanału i szukał po znajomych.Ciekawa jestem czy jak już mamy projekt złożony w starostwie o PnB to można dokonac tej zmiany?
  2. Avatar misiupl
    pogadaj ze swoim kierownikiem budowy - nasz zgodził się na kanał, pomimo, że w PnB go nie było
  3. Avatar Ladybird76
    Witam
    Mam pytanie bo właśnie dzisiaj po rozmowach z kierbudem i ekipą mam konflikt w temacie fundamentów... kierbud mówi, że robić szalunki pod stopę a budowlańcy, że lać prosto w wykop bez szalowania ewentualnie wcześniej wylać chudziak. Nie ukrywam, że dzisiaj jestem naładowana emocjami bo nie wiem co mam robić a termin się zbliża
    Skąd u Was taka decyzja i dlaczego macie dodatkowy wieniec na bloczkach fundamentowych? i czy laliście przed wylaniem ławy chudziak?
  4. Avatar misiupl
    Witaj Ladybird76,
    my szalunki dawaliśmy tylko miejscami, tam gdzie ziemia się obsunęła. U nas przy wylewaniu 3 dużych, osobnych stóp pod słupy ładnie szpadlami panowie obrobili ścianki wykopu, włożyli zbrojenie i wuala.

    My nie dawaliśmy chudziaka pod ławy, tylko posypywaliśmy cementem dno wykopu, żeby woda z betonu nie wsiąkała za szybko w grunt. Zamiast cementu chyba lepiej i pewniej będzie dać folię budowlaną. Tutaj masz link gdzie jest pokazana wersja z chudziakiem i folią: folia zamiast chudziaka

    Wieniec na bloczkach był w projekcie, kierbud również chciał go wykonać, ponieważ jakość bloczków fundamentowych była średnia (nie tragiczna rzecz jasna ). Wieniec spina i zapobiega ewentualnym pęknięciom ścian fundamentowych. Budowlańcy również byli zadowoleni - w końcu jakaś gwarancja na robotę też ich obowiązuje, a wieniec tylko pomaga.

    Podsumowując, drugi raz robiąc dałbym folię zamiast wysypywania cementu i zrobiłbym wieniec. Szalunki tam gdzie niezbędne czyli np za duży wykop.

    ps. przypomniało mi się:
    -przy kopaniu łycha nie powinna ruszać dnia wykopu, żeby ziemia nie była zbyt luźna
    -u nas ten cement był wysypany na dno i później zagrabiony grabiami delikatnie
  5. Avatar Ladybird76
    Witaj
    Niestety u mnie żaden kierbud nie chce podpisać się przy wylewaniu fundamentów prosto w ziemię... muszą być ławy zgodnie z projektem... Dzisiaj kolejny kierbud odmówił gdyż chcieliśmy budować z solbetu ale on nie jest do niego przekonany... tak więc ekipa rusza lada chwila a my w lesie
    Dziękuję jednak za informacje
  6. Avatar misiupl
    ee wydaje mi się, że przesadzają

    a projektant od adaptacji nie pomoże w znalezieniu kierbuda?